יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

קהל רב בכה אחר מיטתו של הילד יהושע גאנצפריד ע"ה

האב הרב מנחם שלמה זעק בבכיות נוראות: הילד ירעיש שזה יהיה האסון האחרון שלנו

יוחנן וייסברג כ"ד באלול תשס"ט - 13/09/2009 22:40


קהל רב הלך אחר מיטתו של הילד יהושע גאנצפריד ע"ה, בן להבחלט"א הרב מנחם שלמה שיחי' שנהרג בשבת האחרונה בתאונת דרכים מחרידה.


כפי שדווח ב'אתרוג', הטרגדיה הנוראה שפקדה את היהדות החרדית בארה"ב אירעה בשבת קודש האחרונה בשעות  בבוקר, כשהילד יהושע גאנצפריד ע"ה נפגע אנושות בתאונת דרכים מחרידה בדרכו לאמירת התהילים ותפילת שחרית, ובחלוף השעות הסתלק לבית עולמו.

כאמור, ביום ראשון בבוקר (שעון ניו-יורק) התקיים מסע ההלוויה לאחר תפילת שחרית, כשרבים מבני קהילת פאפא מלווים את המשפחה האבלה.

ת מסע ההספדים פתח כ"ק האדמו"ר מפאפא שליט"א שזעק בקול נהי גדול כי מאחר שילד שלא חטא נהרג בצורה כה מחרידה בדרך לאמירת אמן יהא שמיה רבא, זהו מכריח את הקהל להתעורר בעניני תפילה וקדיש. האדמו"ר סיים את דבריו בתקווה כי זה יהיה האסון האחרון 'עליה השלם כל הקרבנות' תכלה שנה וקללותיה תחל שנה וברכותיה ושלא נשמע רק בשורות ושמועות טובות ונזכה לכוח"ט.

עוד הספיד הרה"ג ר' אהרן גרינוולד שליט"א דומ"ץ פאפא שעורר את הקהל להתחזק בעניניי בין אדם לחברו, ובשמירת הלכות תפילה.

כמו כן הספידו בקול נהי מנהל התלמוד תורה הרה"ג ר' אלעזר הכהן גלאנץ שליט"א שדיבר על טוב ליבו של הילד, על הצטיינותו בלימודים וכו'.

אחריו הספיד הרה"ג ר' דוד יהודה פישר שליט"א, מו"ץ בבית הוראה בקהלת פאפא וחבר נאמן של הרב מנחם שלמה, שביקש מהילד שימליץ טוב עבור אביו, ויהיה למליץ יושר עבור כל המשפחה.

נעל את משא ההספדים בבכיות נוראות האב הרב מנחם שלמה, מלמד תשב"ר בת"ת פאפא, שזעק בבכי כי הילד ירעיש שזה יהי' כבר האסון האחרון, ושיצטרף לאחיו שלמעלה ויחד יעתירו על כל אחד ואחד מהמשפחה, לישועת העם היושב בציון, ולישועת עם ישראל. ויה"ר שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולינו.

בטרם המשיכה הלוויה  בדרכה לעבר הבית החיים בקרית פאפא שם נטמן לצד אחיו הקטן, נפרדו ממנו בקול בוכים מלמדו ותלמידי כיתתו.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.