יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

הנגיד ישפץ את המקווה בבני ברק

הנגיד הרב אברהם הלפרין מניו-יורק נרתם לשפץ את המקווה העירוני ברחוב חפץ חיים בבני-ברק

ישראל כהנא י"ט באלול תשס"ט - 08/09/2009 10:28
המקווה העירוני ברחוב חפץ חיים בשכונת זכרון מאיר שבבני ברק ישופץ בקרוב באורח יסודי עם הודעתו של הנגיד המפורסם, הרב אברהם הלפרין מניו-יורק להרב יעקב אשר, ראש העיר ויו"ר הנהלת הקרן לפיתוח בני ברק על החלטתו לשאת בעול הכספי של השיפוץ לעילוי נשמת הוריו וסבו, המייסד הדגול של שכונת זכרון-מאיר.
 
לפני חודשים אחדים, במסגרת ביקורו של ראש העיר בארה"ב לצירוף חברים להנהלת הקרן לפיתוח בני ברק הוא נפגש עם אדמורי"ם, רבנים ואישי-ציבור ידועים, כדי להציג בפניהם את תכניות הקרן לגיוס תרומות מקרנות, מקהילות ומאישים נדיבים מכל שכבות הציבור, לא לפעילות עירונית שוטפת, אלא שיתוף תורמים בקרן פיתוח גדולה ומסודרת, שתתמוך במפעלי דת, רווחה, חינוך, איכות חיים ותשתיות עירוניות.
 
הקרן לפיתוח הופתעה מגלויי האהדה והרצון הטוב של אנשי הציבור עימם נפגש ראש העיר ועל נכונותם להשתתף בסיוע לפרויקטים נרחבים ומגוונים, כולל גיוס משקיעים עתירי ממון לקידום הכלכלה ע"י פיתוח מקומות תעסוקה בעיר, כשהעירייה תפעל, מצידה, להשתתף בסכום דומה על כל סכום שיתרם, לרווחת העיר ותושביה.
 
אחד האישים המרכזיים שהביע את שמחתו על התארגנות הקרן לפיתוח בני-ברק ואת נכונותו להשתלב במגוון העשייה הוא הרב אברהם הלפרין, תלמיד חכם מופלג מבכירי האישים ביהדות החרדית בארה"ב, יו"ר קרן השביעית והמוכר כאחד מגדולי הפילנתרופים למטרות נעלות ביהדות החרדית.
 
עם בואו ארצה בימים אלו סיירו הרב יעקב אשר, ראש העיר והרב אברהם הלפרין במקווה המרכזי בשכונת זכרון-מאיר ועמדו מקרוב אחרי הצרכים החיוניים להרחבות ולשיפוצים במקווה, כדי שיעמוד ביעדו עם הגידול המבורך באוכלוסיית העיר, ובעיקר תושבי האזור. הם נפגשו במקום עם הרב נתן רוגוז'ינסקי, מנהל מח' המקוואות של העירייה, עם הרב משה אייזן, מנהל ההקמה של הקרן לפיתוח בני ברק ועם אברהם טננבוים מזכיר העירייה ודוברה, שעמדו מקרוב אחרי המצב במקום ואחרי התכניות הנחוצות לשיפורים ולשיפוצים, וזאת בלא קשר לתחזוקה השוטפת במקום המתבצעת ברמה גבוהה ומתוך מסירות, בפיקוח ר' אהרון אבוביץ', מנהל המקווה.
 
לאחר מכן עלו ראש העיר, האורח הדגול ומשתתפי הסיור למעונו של מרן הגאון רבי שמואל הלוי ואזנר שליט"א, גאב"ד זכרון-מאיר, ראש ישיבת חכמי לובלין ובעל "שבט הלוי" ששיבח במילים חמות את הנדיב הדגול המוכן לשאת בעול הכספי של השיפוצים לזכר אביו הדגול הרב נחום יואל הלפרין זצ"ל, אמו וסבו הרה"ח רב הפעלים רבי יעקב הלפרין זצ"ל מייסד שכונת זכרון-מאיר וברכו שיזכה להמשיך במעשיו המבורכים והגדולים למען הכלל והפרט.
 1. 1. הנגיד אחיין של רפאל הלפרין? [לל"ת]
  מתעניין 08/09/2009 11:20