יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

לראשונה: וועד הכשרות של בד"ץ העדה החרדית-ירושלים מעניק חותמת כשרות לתנורי דלונגי

"העדה החרדית" אישרה את תעודת הכשרות האחרונה שהעניק הגר"מ ברנסדופר זצ"ל לפני פטירתו

יוחנן וייסברג י"ז באלול תשס"ט - 06/09/2009 14:26
ארבעה חודשים לאחר פטירתו של הגר"מ ברנסדורפר זצ"ל, הושלם תהליך הענקת כשרות לפרויקט, עליו עמל בשבועותיו האחרונים.

לאחר תהליך מוקפד ומורכב שנמשך זמן רב, הוענקה בשבוע האחרון לתנורי דלונגי (בילד אין ומשולבים)- תעודת כשרות מטעם וועד הכשרות – בד"ץ העדה החרדית ירושלים.
 
במסגרת ההכשרה, בוצעו בתנור שינויים שונים שמבטחים הפרדה מוחלטת וחד משמעית בין בשר וחלב ושימוש כשר למהדרין על פי חומרת ההלכה.
 
מוועד הכשרות של בד"ץ העדה החרדית נמסר, כי לצורך ההכשרה נערך ביקור מקדים בחברת "ניופאן" בהשתתפות רבני הבד"ץ: הגאון רבי  מאיר ברנסדופר זצ"ל שהתמסר לפרוייקט זה, טרח והגיע עד למקום למרות שהיה זה בשבועות האחרונים לחייו, הגאון רבי אברהם יצחק אולמן שליט"א והגאון רבי נפתלי פרנקל שליט"א.

הצוות ערך בדיקה מקיפה בשיתוף מהנדס החברה, במהלכה פורק התנור עד היסוד ובהתאם לנתונים שהתקבלו נוסחו הנחיות ותיקונים שיש לבצע בתנור.
 
בהמשך, יצא מפקח כשרותי  מטעם הבד"ץ למפעלי דלונגי באיטליה שם בוצעו השינויים בהתאם להנחיות הרבנים.

"בכדי לאפשר הפרדה מוחלטת בין בשר בחלב, יש לוודא שהתנור מתפצל לשתי יחידות נפרדות", אומרים בוועדת הכשרות לאתרוג, "ההפרדה חייבת להתבצע באמצעות ברגים ולא על ידי ריתוך היות ו"חם מקצתו חם כולו, ראשית, פיקחנו על כך שבתנור דלונגי תהיה הפרדה מוחלטת על ידי שתי יחידות שונות ובאמצעות ברגים. בנוסף, בכדי למנוע מצב של נזילות תבשילים מהתא העליון לתא התחתון,  הותקן ב"דלונגי" פס הפרדה בין תא לתא וסודרה פתיחה בזווית בולטת של דלת התנור, המונעת טפטוף של נוזלים מדלת לדלת.

במקביל, בכדי למנוע גם מצב של בריחת אדים, הושם דגש על קיומן של גומיות בארבעה צדדי התנור המבטיחות סגירה הרמטית ומניעת בריחת אדים".
 
בוועד הכשרות של הבד"ץ מדגישים, כי תנור "דלונגי" המאושר מציע שימוש רצוף וכשר למהדרין ללא כל חשש ומציג כיום תנאים מהודרים ביותר, כגון: הפרדה מוחלטת באמצעות ברגים, דלת בולטת המונעת נזילות, גומיות מארבעה צדדי התנור-המונעות בריחת אדים וכדומה.
 
מחברת "ניופאן", המשווקת את "דלונגי" נמסר, כי מטרת היציאה במהלך לקבלת הכשרות המהודרת, הינה להרחיב את קהל הצרכנים- יראי השמיים ולאפשר לצרכניים לעשות שימוש שוטף על פי מירב דקדוקי ההלכה וללא כל חשש. 
בתהליך הבדיקה לצורך הענקת הכשרות [צלם]
בתהליך הבדיקה לצורך הענקת הכשרות[צלם]