יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

רבני ארה"ב בקול קורא: הצטרפו ללימודי השואה

קוראים לעמוד לימין ארגון 'עדות נאמנה' המהווה מרכז ללימודי השואה ברחבי ארה"ב

יוסף פפר, ניו יורק י"ד באלול תשס"ט - 03/09/2009 17:30

ביום א' הקרוב, יציין העם היהודי 70 שנה לעליית הכורת הנאצי ופרוץ מלחמת העולם השנייה, במהלכה נעקדו על קידוש ה' 6 מליון מבני עמנו הי"ד, עם הפלישה לפולין ביום י"ז באלול ה'תרצ"ט.


בעיתוי זה יצאו השבוע רבני ארה"ב בקריאה לעמוד לימין ארגון "עדות נאמנה", אשר שם לעצמו למטרה ללמד ולחנך את צעירי התלמידים, ולהביא אל מודעותם את החורבן הנורא הצרוב בתולדות עם ישראל, לבל יישכח.


על רקע הרמת הראש של האנטישמיות בעולם הכללי, אך 65 לאחר סיום המלחמה, ותופעת מכחישי השואה, ומנגד- היעלמותם של ניצולי השואה ששרדו עד דורנו, וספרו בפיהם את המוראות שחוו, נוצר צורך חיוני לשמר את זכר השואה.


לאור כך קמה קבוצת עסקנים והקימה את  ארגון 'עדות נאמנה' , למען ידע דור אחרון.


הארגון מתעתד ליצור קשר עם כל מוסדות החינוך החרדים ברחבי ארה"ב וידפסו ולערוך שורה של פעילויות בנושא לאורך השנה כולה, בתוכן, התאמת חומר לימודי בנושא על פי רמת התלמידים בחטיבות השונות.


מתוך תמיכה ביוזמה יצאו רבני ארה"ב בקריאה המיוחדת לכל מנהלי המוסדות לעמוד לימין הארגון "ואל  הציבור, כי  יתמכו בו מן הבחינת הכספית.


על הקול הקורא חתומים גדולי רבנים בארה"ב, ביניהם: האדמו"ר מנבומינסק, הגאון רבי אהרן שכטר, ראש ישיבת מתיבתא חיים ברלין, גאב"ד מאטסדורף, הגאון ר' יוסף רוזנבלום, ראש ישיבת שערי יושר, ושורה של גדולי הראשי הישיבות בארה"ב, וכן רבני ודייני חסידויות סקווירא, בעלז, גור, האדמו"ר מקאסוב אף הוא צירף את חתימתו, כמו"כ האדמו"ר מרחמיסטריווקא ארה"ב שנוהג שלא לחתום על מיזמי 'קול קורא', ביקש למסור בשמו כי הפרוייקט החינוכי הינו מיזם חשוב.