יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

6 מוסדות 'קירוב' נסגרו בארה"ב

המצב הכלכלי בארה"ב, הותיר 300 ילדי בעלי תשובה ללא מסגרת חינוכית. ארגון "נחמת ישראל" נזעק לעזרה

יוסף פפר, ניו-יורק י"ד באלול תשס"ט - 03/09/2009 16:20
המצב הכלכלי הקשה של מוסדות התורה והחסד בארץ ישראל, פוגע גם במוסדות החינוך העוסקים בקירוב רחוקים בארצות הברית. לא פחות משש מוסדות סגרו את שעריהן עם פתיחת שנת הלימודים תש"ע.
 
מדובר במוסדות קירוב בשכונת ברוקלין בניו-יורק, הפועלים בעיקר לקירוב יהודים ממוצא בוכרי, שסגרו את שעריהם. התלמידים והתלמידות נאלצו לחפש מקום לימודים אחר.
 
הדיווח אודות סגירת המוסדות שהגיע למשרדי ארגון "נחמת ישראל" בארה"ב, גרמה לדאגה רבה, לאחר שהתברר כי חלק מהתלמידים כבר נרשמו לבתי הספר הציבוריים בשכונותיהם, בהם לומדים גויים. ההערכה היא, כי מספר התלמידים שנותרו ללא מוסד חינוכי עומד על כ-300.
 
לאור זאת הוחלט בארגון "נחמת ישראל", לצאת במצבע מיוחד של גיוס כספים בקרב תומכי הארגון, כדי לאפשר לתלמידים מתקרבים אלו מוסדות חינוך, שם יוכלו לקבל את החינוך היהודי המסורתי.
 
ארגון "נחמת ישראל", נוסד על-ידי גדולי ישראל בארה"ב כבר לפני עשרות בשנים, במטרה לסייע לילדים ממשפחות בעלי תשובה להיכנס לבתי-ספר יהודיים ולהצילם מללכת לבית הספר הציבוריים, משום שאין הרבה תקווה וסיכוי שייצאו ממקומות אלו אפילו לא עם מעט מידע על היהדות והתורה.