יום רביעי י"ד בחשון תשפ"ב 20/10/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

ברוך דיין האמת: הרב יצחק (איקא) ישראלי ז"ל

ברוך דיין האמת: האמן החרדי, מגדולי מחזירי התשובה, הרב יצחק (איקא) ישראלי ז"ל, נפטר לאחר מחלה בגיל 78

ישראל כהנא י' באלול תשס"ט - 30/08/2009 10:23

ברוך דיין האמת: בירושלים נפטר הבוקר (א') האמן החרדי, מראשוני החוזרים בתשובה בישראל, הרב יצחק (איקא) ישראלי ז"ל. קהל המונים השתתף בהלווייתו שיצאה מבית הלוויות שמגר בירושלים.

המנוח נולד לפני 78 שנים, בי"א אלול תרצ"א, בעיר תל-אביב. במשך שנים ארוכות היה שותף עם קבוצה מחבריו החילוניים לשורה של אירועי תרבות חילוניים, ואף היה מוכר כצייר ואמן מפורסם. אולם לפני כארבעים שנה התקרב ליהדות ושב בתשובה שלמה, באותה תקופה בו חזרו בתשובה חבריו יבלחט"א הרב אורי זוהר, הרב מרדכי ארנון ועוד.

במהלך השנים עבר להתגורר בשכונת שערי חסד בירושלים, התקרב לגדולי ישראל, הקים ישיבות וארגונים לחזרה בתשובה, ובהם ישיבת "אור שמח" סמינר "נווה ירושלים" בשכונת הר-נוף, ייסד שיעורי תורה לחילונים ולחוזרים בתשובה בדירה שהיתה בבעלותו בתל-אביב וכן בערים נוספות ברחבי הארץ, ופעל רבות להפצת היהדות ולקירוב יהודים לאביהם שבשמים.

התגורר במשך תקופה בישוב החרדי תפרח שבדרום, ואף היה לומד בחברותא במשך שנים ארוכות עם ראש ישיבת "תושיה" בתפרח, הגאון רבי אביעזר פילץ שליט"א. לאחר כמה שנים שב להתגורר בשכונת מטרסדורף בירושלים.

במהלך עשרות בשנים, גם לאחר חזרתו בתשובה, עסק בתחום האהוב עליו במיוחד: הציור. הוא עודד ציירים חרדים, ייסד תערוכות לציירים ואומנים חרדים.

בשנים האחרונות חלה, והבוקר השיב את נשמתו לבוראה. בהלווייתו שיצאה מבית הלוויות שמגר בירושלים, השתתפו המונים. ספדו לו ראש ישיבת "מיר", הגאון רבי יצחק אזרחי שליט"א, הרה"ג ר' משה פראנק שליט"א, הרה"ג ר' אורי זוהר שליט"א ועוד.

Flash 90
הרב אורי זוהר בהספד על חברו
צלם

Flash 90
בהספדים צלם


(עדכון: 15:28)

 1. 2. אבידה קשה לעם ישראל
  צביקה צוקר 30/08/2009 16:37
  איש מיוחד במינו, איש שלקח את התורה והמצוות כדרך חיים ולא קיבל שום דבר על מגש של כסף כמובן מאליו.
  יהי זכרו ברוך.
 2. 1. יהודי יקר
  צביקה 30/08/2009 12:15
  אני מאמין שהרבה חזרו בתשובה בזכות פועליו, יהי זכרו ברוך