יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

כי ימינך פשוטה לקבל שבים: בני עדות המזרח התחילו באמירת הסליחות

תקופת ימי הרחמים והסליחות התחילה עם אמירת הסליחות ע"י בני עדות המזרח. באשדוד מסר שיחת חיזוק מיוחדת המרצה הרב מיכאל לסרי

יוחנן וייסברג ג' באלול תשס"ט - 23/08/2009 08:45
הלילה, מוצ''ש, החלו המוני בית ישראל ציבור בני עדות המזרח באמירת הסליחות ברוב עם בבתי הכנסת, כאשר חלק נוהגים לאומרם ברוב עם בחצות הלילה ואחרים נוהגים לקום באשמורת הבוקר.
 
בשנים האחרונות יש תאוצה גדולה בקרב המוני הצעירים בעיר אשדוד. אף שחלקם עדיין ללא כיסוי לראשם, מגיעים רבים מדי לילה לאמירת הסליחות במקומות שונים בבתי הכנסת.

המקום המרכז באשדוד לצעירים, הוא מרכז "ילדי שגיא ויעקב" באזור א' בעיר, שם המתפללים אומרים בהתרגשות מילה במילה ומכים על חטא בהכנעה, מתוך חרטה כעבד לפני קונו.

בשעת אמירת הי"ג מידות של רחמים שומעים את קול השופר הרומז לקול הפנימי המצוי בעומק נפשות ישראל, בלא אומר ובלא דברים בקולות של תרועות ויבבות, העולים מן האדם באמצעות השופר ומביאים לידי חרטה ורצון להשתנות ולקבל מעשים טובים.
יצוין, שאמש, לפני אמירת הסליחות, נמסרה שיחת חיזוק מיוחדת מפי המרצה הנודע הרב מיכאל לסרי, שריתק את מאות השומעים שמילאו את המקום עד אפס מקום.
אהרן מיכאלי
  צלם
אהרן מיכאלי
  צלם
אהרן מיכאלי
  צלם
אהרן מיכאלי
  צלם
אהרן מיכאלי
  צלם
אהרן מיכאלי
  צלם
אהרן מיכאלי
  צלם
אהרן מיכאלי
  צלם
אהרן מיכאלי
  צלם
אהרן מיכאלי
  צלם
אהרן מיכאלי
  צלם
אהרן מיכאלי
  צלם
אהרן מיכאלי
  צלם
אהרן מיכאלי
  צלם
אהרן מיכאלי
  צלם
אהרן מיכאלי
  צלם

 1. 1. אשריכם ישראל
  מגיב סדרתי 23/08/2009 11:57
  אשריכם ישראל שיש מי שמקרב את הנוער לאבינו שבשמיים.