יום רביעי י"א בתמוז תשפ"ד 17/07/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקום או אתר

קדיש אצל הברון רוטשילד

בקצה הדרומי ביותר של הכרמל, בין בריכות הדגיגים ומפלי המים ניצבת אחוזת הקבר של הנדיב הידוע, הברון רוטשילד. אמרתם שם פעם אולי פרק תהילים או קדיש?

יחיאל בראון, כ"ה באייר תש"ע - 09/05/2010 18:17
אנחנו מדרימים לקצה הדרומי ביותר של הכרמל. הקצה הדרומי מתחיל מיד אחרי בנימינה במעלה ההר לכיוון זכרון יעקב, הקצה הזה מכונה "חוטם הכרמל". שם, על חוטם הכרמל נמצא אתר ההנצחה והקבורה של הברון בנימין אדמונד דה רוטשילד ורעייתו.

סביב הקבר בנתה משפחת רוטשילד גן לתפארת, הגן מתוחזק בצורה יוצאת מן הכלל. בגן צמחים מכל רחבי תבל שעוברים טיפול והשבחה במשתלה המקומית.

בכל נסיעה מגוש דן או מן הדרום צפונה, מומלץ לעצור לחניה בגן הנדיב. ורק כדי שלא נתבלבל, גן הנדיב הוא גן יפה שניטע ברמת הנדיב. כל האזור מבנימינה שלמרגלות הכרמל ועד לזכרון יעקב, נקרא רמת הנדיב. יש במקום כמה מסלולים יפים, כמו עין צור, חורבת מנצור, עינות תמסח ואחוזת שוני.

גן הנדיב הוא אחוזת קבר מפוארת בעלת נוף מדהים ופינות חמד מיוחדות במינן. מי שהולך על שפתו המערבית של הגן, זוכה גם לנוף מרהיב שצופה לים. המקום מסודר, יש מקום לאכול, יש מים, יש שירותים והכל על חשבון הברון, ממש כך. הבעיה היחידה היא, שהמקום נסגר למבקרים בשעות אחה"צ המוקדמות, כך שאל תשאירו את הביקור לסוף היום, נצלו אותו לארוחת בוקר ולסיור קצר.

הילדים יהנו מבריכות המים מלאות הדגיגים ומפרחים יפים, המבוגרים לא תשבע עינם מיפי הצמחים שהובאו מכל קצוות תבל, ממפלי המים ומאחוזת הקבר המרשימה.

אני יכול להניח שהברון רוטשילד שכונה גם "הנדיב הידוע", זכאי שיאמרו פרק תהילים על קברו ואולי אף קדיש.Yechiel
  [צלם]

Yechiel
  [צלם]

Yechiel
  [צלם]

Yechiel
  [צלם]

Yechiel
  [צלם]

Yechiel
  [צלם]

Yechiel
  [צלם]

Yechiel
  [צלם]

Yechiel
  [צלם]

Yechiel
  [צלם]

Yechiel
  [צלם]

Yechiel
  [צלם]

Yechiel
  [צלם]

Yechiel
  [צלם]
 1. 1. מקום מקסים
  חמי 10/05/2010 22:47
  ואכן כן בכל פעם בו ביקרתי שם קראנו פרק תהילים גם בסיור עם תלמידים הקפדנו על כך