יום שני י"ח בסיון תשפ"ד 24/06/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקום או אתר

המגינים

על אם הדרך לכיוון דרום ממתין מוצג צבאי בן עשרות שנים. מטוס צנחנים ישן שהובא ע"י הצבא לפני כשלושים שנה. אם יש לכם פנאי - תקפצו. תקפצו?

יחיאל בראון, י"ח בניסן תש"ע - 02/04/2010 12:10
מי שנוסע מצומת לטרון לכיוון דרום. כדאי לו לשים לב. כמאה מטר לפני צומת נחשון יש שילוט קטן בצד ועליו כתוב "המגינים" כך סתם, ללא הסברים נוספים.

אם יש לכם כמה דקות של פנאי, הכנסו נא לכביש העפר, המשיכו מאה מטר. הכביש מתפצל. פנו לכיוון דרום (שמאלה) והמשיכו עוד קצת. מרחוק תראו מטוס צבאי עומד על הקרקע. לא צריך לשפשף עינים בתדהמה, זה מטוס מסוג "נורד" משהו שכבר לא קיים באויר.

זה מטוס צנחנים ישן.

הצבא הוריד אותו במבצע לוגיסטי מסובך לפני כשלושים שנה.

מאז הוא שם,
מחכה למבקרים,
אז תקפצו לבקר.

הילדים בוודאי ישמחו.

  []

  []

  []

  []

זה מה שתראו מרחוק []