יום רביעי ז' בתמוז תשפ"ב 06/07/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

פרשת שבוע

איילת השחר

"עַם זוּ יָצַרְתִּי לִי תְּהִלָּתִי יְסַפֵּרוּ:" (מתוך ההפטרה – ישעיהו מ"ג, כ"א)

הרב יוסף ברוק, ראש ישיבת 'נתיבות עולם', ג' בניסן תש"ע - 18/03/2010 10:18

העוקב בימים אלה אחר ההתרחשויות עומד נפעם. עולם ומלואו,מעצמות - אירופה, אסיה וכמובן כל ארצות האיסלם אין להם עיסוק אחר אלא בבניית שכונה בירושלים! כל הבעיות בגלובוס נפתרו כבר, גם החור באוזון הוא זניח, וכל העיניים, המסכים, והמיקרופונים מופנים לירושלים! גם הנשיא גיבור הזבובים "זועם" – היתכן? האם הם יעזו ויבנו כנגד רצוננו? כך ביזו את סגני? אין מקום להתנצלות. החלטנו להעלב ויהי מה. אין כל הגיון בכל החזיון האבסורדי המתנהל לנגד עינינו.

זאת עלינו לדעת ולהפנים. שלא ככל האומות עם ישראל עליו אומר הבורא "עם זו יצרתי לי". תפקידו המיוחד של העם אותו הועדתי להיות עמי בין עמי התבל, "תהילתי יספרו" הכיצד? כשם שאור הבוקע מתוך מעבה האפילה הוא יותר חשוב ומיוחד, כי הוא מפציע בניגוד גמור לתחזית ולמראה העיניים, כך ישועה המופיעה מתהום הצרות והיסורים מלמדת על בורא אדון הכל.

המשילו חכמים את גאולתם של ישראל לאיילת השחר הבוקעת ממעטה האפילה, המלמד על גדולתו האין סופית והבלתי מושגת של הבורא הכל יכול.

ועל כן, בגבור עלינו לעתים הקושי והלחץ, מצפים אנו כי מועד הגאולה קרב ובא, וכי מלכו של עולם חש לגואלנו.
וכך למדנו כי בניסן נגאלו – לאחר שנות הסבל והעוני, ובניסן עתידין להגאל.

יהי רצון שחודש ניסן הבא עלינו יביא עמו גאולה,
ואנו עם ה' נספר תהילתו.

שבת שלום!