יום שלישי ט"ו בכסלו תשפ"א 01/12/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

בוטלה ההתניה למתן קצבאות ילדים בלימוד במוסד חינוך

אחרי שהסיר את מס הבריאות השרירותי, הסיר הרב גפני מסדר היום סעיף שנועד להפלות ילדים חרדים

שמואל ברזל ודוד כץ ט"ו בתמוז תשס"ט - 07/07/2009 17:01
עוד "עז" הוצא היום (ג') מחוק ההסדרים: התניית מתן קצבאות ילדים בלימוד במוסד חינוך. כך החליט יו"ר ועדת הכספים, ח"כ הרב משה גפני, וזאת לאחר שהבוקר הסיר מחוק ההסדרים את הסעיף המחייב בתשלום מס מינימאלי של 90 שקל לנפש.
 
כזכור, ניסו פקידי האוצר להתנות את מתן קצבאות הילדים בלימוד במוסד חינוך מוכר ורשמי. הסעיף נועד למנוע מאלפי ילדים חרדים המתחנכים במוסדות חינוך שאינם לוקחים כסף מהמדינה ואף אינם רשומים במערכת החינוך, מלקבל קצבאות ילדים.
 
לאחר דיונים ממושכים עם פקידי האוצר, לא הצליחו הנציגים החרדיים בכנסת לשכנעם לסגת מהרעיון המפלה לרעה בין ילדי ישראל. בעקבות כך, החליט יו"ר וועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני, להוציא את ההתנייה מחוק ההסדרים.
 
עם זאת, נותרה בעינה ההתניה המחייבת ילדים לקבל חיסונים באופן מסודר, כדי לקבל את קצבאות הילדים. הרב גפני השתכנע כי מדובר בסעיף שנועד לעקוב אחר בריאותם התקינה של ילדי ישראל, אם כי גם בנושא זה התכוונו פקידי האוצר "להרוויח" כמה שקלים, מילדים שהוריהם בחרו, משום מה, שלא לקחת אותם לקופת החולים או ל"טיפת חלב".
 
כזכור, הבוקר (ג') הודיע יו"ר ועדת הכספים של הכנסת, ח"כ הרב משה גפני, כי הסיר מחוק ההסדרים את הסעיף הדורש לקבוע מס בריאות מינימאלי בסך 90 שקלים, אשר היה פוגע קשות במשפחות מעוטות יכולת. "ההצעה הזאת אינה יכולה להתקבל על הדעת מאחר והיא תגרום לנזק גדול למשפחות רבות ששילמו מס בריאות נמוך יותר", אמר גפני.