יום רביעי ט' בכסלו תשפ"א 25/11/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

אחרי ביטול המע"מ על הירקות: לא יוטל מס בריאות נוסף

גפני זעם על פקידי האוצר, וחברי ועדת הכספים הסירו את גזירת מס הבריאות מחוק ההסדרים

שמואל ברזל ודוד כץ ט"ו בתמוז תשס"ט - 07/07/2009 13:06
לאחר שראש הממשלה ביטל את העלאת המע"מ על הפירות והירקות ועל התיירות, הודיע הבוקר (ג') יו"ר ועדת הכספים של הכנסת, ח"כ הרב משה גפני, כי הסיר מחוק ההסדרים את הסעיף הדורש לקבוע מס בריאות מינימאלי בסך 90 שקלים, אשר היה פוגע קשות במשפחות מעוטות יכולת. 
 
יו"ר הוועדה הרב גפני אמר: "ההצעה הזאת אינה יכולה להתקבל על הדעת מאחר והיא תגרום לנזק גדול למשפחות רבות ששילמו מס בריאות נמוך יותר". יו"ר הוועדה הביא את הנושא לאישור חברי ועדת הכספים, וכאמור, לאור דרישתו, הסעיף הוצא מחוק ההסדרים. 
 
חברי וועדה רבים אמרו כי מדובר בהישג גדול למען משפחות מעוטות יכולת. "חלק מתפקידנו בוועדת הכספים הוא לבטל ולמזער גזירות שונות, ולפעול למען כלל האוכלוסייה" אמר הרב גפני.
 
זוהי הפעם הראשונה בדיוני התקציב השנה, שוועדת הכספים מסירה סעיף מחוק ההסדרים, בניגוד לדעת האוצר. עד-כה הוסרו כמה סעיפים לאחר הידברות, או לאחר לחץ קואליציוני וציבורי נרחב, דוגמת המע"מ על הפירות והירקות.
 
אולם, לאחר שפקידי האוצר סירבו לקבל את דרישת ועדת הכספים להסיר את הסעיף של מס הבריאות מעל סדר היום, קיבלה הוועדה החלטה ברורה וחד-משמעית: הנושא יורד מסדר היום והוא לא יובא כלל להצבעה בחוק ההסדרים.
 
בכך, הוסרה עוד "עז" שהסתירו פקידי האוצר בתוך ספר התקציב וחוק ההסדרים. סעיף זה הוסתר והתגלה כבדרך אגב, לאחר שנוסח בצורה מעורפלת. עירנות של אחד הח"כים הביאה לחשיפתו ולסערה ציבורית נרחבת.