יום שישי ט"ז בחשון תשפ"ב 22/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

אושר חוק אזורי עדיפות לאומית

ועדת הכספים אישרה את החוק, במסגרת חוק ההסדרים, שיחזק את הרשויות המקומיות

שמואל ברזל י"ג בתמוז תשס"ט - 05/07/2009 17:06
ועדת הכספים של הכנסת אישרה היום (א') את חוק אזורי עדיפות לאומית, במסגרת חוק ההסדרים. החוק שהובא לאישור חברי הועדה שונה מהנוסח המקורי שעסק בעיקר בנושא הפריפריאלי, והוספו בו קריטריונים נוספים, וזאת בהמשך לדיון הקודם שהתקיים בנושא בוועדה. 
 
בהצעת החוק אושרו הקריטריונים הבאים: המצב הביטחוני, מצב החוסן הכלכלי של העיר והמצב הסוציו-אקונומי, המיקום הגיאוגרפי, תכנון הפריסה של אוכלוסייה ברחבי המדינה, וכן ניתנה האפשרות לממשלה לאשר הטבות במקרים נוספים, בכפוף לאישור ועדת הכספים. כמו-כן, התווסף לחוק סעיף הנוגע לנושא רמת ההכנסות של העיר, אל מול רמת ההכנסה הפוטנציאלית.
 
החוק אושר ברוב קולות בוועדה, חלקו עבר אף בתמיכת חברים מהאופוזיציה. ח"כ שי חרמש אמר בדיון כי אי אישור החוק יגרום לנזק עצום לרשויות המקומיות, כפי שעלה בדיון הקודם.
 
יו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני אמר כי החוק חיוני כאוויר לנשימה בעבור רשויות מקומיות רבות, ולאור הרצון להימנע מעיכובים, הוא יאושר כבקשת הממשלה בחוק ההסדרים.