יום שישי ט"ז בחשון תשפ"ב 22/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

גזרה חדשה של משרד האוצר: מס בריאות מינימלי

משרד האוצר הכניס מס חדש לחוק ההסדרים. גפני: שוב ניסיון לפגוע בשכבות החלשות

דוד כץ ב' בתמוז תשס"ט - 24/06/2009 21:27
בועדת הכספים נידונה הצעת משרד האוצר לגבות מס בריאות מינימאלי קבוע בסך 90 שקלים. לטענת משרד האוצר, לקופות החולים תהיה האפשרות לבצע הנחות למבוטחים, כך שהצעד יסייע להגברת התחרות בין קופות החולים השונות.
 
ח"כ יעקב אדרי אמר כי הצעד לא יסייע כלל לתחרות, וכי ברור שקופות החולים לא יוותרו על הכסף, ולא יבצעו כל הנחה למבוטחים.
 
ח"כ אמנון כהן הציג בוועדה נתונים אשר על פיהם ההצעה תפגע אך ורק באוכלוסיות החלשות, ב-350,000 עובדים המשתכרים במשכורת מתחת ל-2700 שקל, וב-50,000 נשים העוסקות במשקי בית. לדברי ח"כ כהן ההצעה הנוכחית אמנם איננה מבקשת להחיל מס בריאות על עקרות בית אך בדרך הזאת, גם הדרישה הזאת עוד תגיע. "הפגיעה פה היא רק בחלשים, כמה אפשר כבר לפגוע בהם?", אמר.
 
לדברי יגאל ברזני סמנכ"ל גביה בביטוח הלאומי ההצעה תדרוש תוספת כוח אדם של כ-150 עובדים, כך שהרווח של המדינה יעבור למימון כוח האדם, צעד שאיננו הגיוני.
 
יו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני אמר, כי נראה ששוב ושוב האוכלוסיות החלשות צריכות לספוג את הנזק בעקבות המצב הכלכלי וביקש מאנשי האוצר למצוא חלופה אחרת להגדלת גירעון המדינה מאשר ההצעה הנוכחית, ודחה את קיום ההצבעה על אישור ההצעה למועד אחר.