יום שישי ט"ז בחשון תשפ"ב 22/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

קצבאות הילדים: ועדת הכספים נגד משרד האוצר

האוצר דורש להתנות קצבאות בקבלת חיסונים ובלימוד במוסד רשמי. ועדת הכספים דחתה את ההצבעה

דוד כץ ב' בתמוז תשס"ט - 24/06/2009 17:52
חברי ועדת הכספים מתנגדים לדרישת משרד האוצר, המתנה את מתן קצבאות הילדים במתן חיסונים ובלימוד במוסד חינוך מוכר, כפי שדורש משרד האוצר.
 
בדיון שנערך אחר הצהרים (ד'), אמר ח"כ אורי אורבך, כי אסור להתנות את הקצבאות בשום תנאי. "הקצבאות הם הבסיס שהמדינה מעניקה לכל הורה ואין להתנות זאת באף תנאי".
 
גם ח"כ שלי יחימוביץ אמרה, כי אין להתנות את הקצבאות ואין להשתמש בהם כאיום על ההורים. "אסור לאיים על ההורים ולנסות לחנך אותם באיום על הקצבה הבסיסית לכל ילד". 
 
חברי כנסת רבים נוספים הביעו את התנגדותם להתניית הקצבאות. הד"ר יצחק קדמן מהמועצה לשלום הילד אמר, כי הדרישה היא פוגענית ואסור לאשרה. "אני קורא לחברי הועדה, אל תתנו לפתוח פתח ולאיים על ההורים במתן הקצבאות. זאת שערורייה ואין לה מקום בספר החוקים במדינה".
 
יו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני וח"כ אמנון כהן אמרו, כי הנוסח המוצע ע"י משרד האוצר הינו נוסח שונה מההסכם הקואליציוני עליו חתמו המפלגות, ועל כן הגישו נוסח נוסף מלבד הנוסח של האוצר, להקראה בפני חברי הועדה.  ההצבעה על אישור התקנה, נדחתה למועד אחד.