יום שישי ט"ז בחשון תשפ"ב 22/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

ממשיכים לחפש נפט בישראל

"גבעות עולם חיפושי נפט" התחילה היום בקידוח הנפט באתר מגד 5 שליד ראש העין

שמואל ברזל א' בתמוז תשס"ט - 23/06/2009 14:39
גבעות עולם חיפושי נפט החלה הבוקר (ג') לקדוח את אתר מגד 5 באמצעות מגדל הקידוח שהוצב באזור צומת בית אריה בכביש 465, זאת לאחר שהודיעה לבורסה לניירות ערך כי לאחר בחינה מדוקדקת של האפשרויות העומדות בפניה כצעד הבא בפיתוח שדה מגד ובהתייעצות עם יועציה מחו"ל, תתחיל לקדוח באתר החדש הממוקם 15 ק"מ דרומית מזרחית לישוב ראש העין.
 
גבעות עולם מבצעת קידוחי נפט בשטח חזקת ראש העין שהתקבלה ממשרד התשתיות אשר בחלק ממנה מצוי, להערכת השותפות, שדה "מגד" המחולק על-פי חלוקה שערכה השותפות ל-3 איזורים בעלי איכות מאגר שונה – צפון, מרכז ודרום.
 
קידוח מגד 5 ממוקם באזור הדרומי של חזקת ראש העין שבו להערכת השותפות איכות המאגר לפי העבודה הסייסמית והגיאולוגית שבוצעה על ידי השותפות, אמורה להיות טובה יותר, ומשתרע על שטח של כ-70% מהשדה. השותפות מעריכה כי באתר מגד 5 מצוי מאגר הנפט במבנה הגבוה בכ-300 מטרים מזה שבאזור הקידוח הקודם, מגד 4. כזכור, בקידוח האופקי באתר מגד 4 היתה הפקה של נפט מהקטע האנכי אולם הקידוח הופסק עקב תאונה הנדסית בקטע האופקי.
 
את הקידוח מבצעת גבעות עולם באמצעות מגדל קידוח וצוות של 20 מהנדסים וטכנאים הפועלים במשמרות סביב השעון. הקידוח יעשה לעומק של כ-4,800 מטרים, צפי ההתקדמות כ-50 מטרים לעומק ליום וקוטר הקידוח הראשוני 18 אינטש.
 
הקידוח שצפוי לעלות כ-10 מיליון דולר ימומן בחלקו מגיוס הון. בנוסף מתוכנן לעשות בסיום הקידוח שימוש בטכניקת Hydraulic Frac על מנת להגדיל את קצב ההפקה והמסחריות של הבאר.