יום שני ב' בטבת תשפ"ב 06/12/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

הממשלה החליטה: להקל על העסקים בישראל

הממשלה החליטה על מינוי ועדת היגוי לגיבוש רפורמה לייעול תהליכי עשיית עסקים בישראל

שמואל ברזל כ"ט בסיון תשס"ט - 21/06/2009 17:28
הממשלה אימצה את הצעת שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, להטיל עליו למנות ועדת היגוי שתמליץ על רפורמה לשיפור וייעול תהליכי עשיית עסקים בישראל, וזאת לאור התדרדרותה של ישראל למקום ה-30 (מתוך 181 מדינות) בדו"ח השנתי של הבנק העולמי הנוגע לתפקוד המערך הבירוקרטי בעשיית עסקים במדינות שונות בעולם (דו"ח ה- DOING BUSINESS). דירוג המדינות בדו"ח הבנק העולמי מתייחס למדדי יעילות בעשיית עסקים כמו: הקמת עסק, השגת רשיונות, העסקת עובדים, רישום נכסים, מיסוי ועוד.
 
ההחלטה התקבלה בהמשך להחלטת הממשלה מיום ה-25.2.07 שאישרה את יישום המלצות הוועדה הציבורית לייעול תהליכי רישוי עסקים בישראל.
 
וועדת ההיגוי תבחן את תהליכי עשיית העסקים בישראל ותציע דרכים לפישוטם, שיפורם וייעולם על-מנת להאיץ את הפעילות במשק. הועדה תעסוק, בין היתר, בהשוואת תהליכי עשיית עסקים בישראל לתהליכים מקבילים במדינות אחרות ובכשלים הקיימים בתחום. כמו כן, תבחן הועדה הקמת פורטל מרכזי לתהליכים מקוונים לעשיית עסקים בישראל באמצעות מערך ממשל זמין ובשיתוף הגורמים הרלוונטיים.
 
וועדת ההיגוי תוכל למנות ועדות משנה לבחינת תחומים שונים כמו רישום נכסים, סחר חוץ, מיסוי וקידום פרוייקטים בתחום תשתיות עסקיות.
 
בראש וועדת ההיגוי יעמוד הממונה על התקציבים במשרד האוצר וישתתפו בה מנכ"לי משרד התמ"ת, משרד הפנים, משרד המשפטים, המוסד לביטוח לאומי, מנהל רשות המיסים, החשב הכללי ושני נציגים מטעם הגופים הכלכליים. חברי הועדה ימונו תוך שבועיים והיא תגיש המלצותיה לשר האוצר, לרבות תיקוני החקיקה הנדרשים, עד ל-31 בדצמבר 2009. שר האוצר יביא את המלצות הוועדה בפני הממשלה.
 
במסגרת נסיעתו לדיוני ה-JEDG (הועדה המשותפת ישראל-ארה"ב) בוושינגטון בסוף החודש, ייפגש מנכ"ל האוצר, ירום אריאב, עם נציגי הבנק העולמי המפרסמים את דו"ח ה-DOING BUSINESS, על מנת ללמוד מהנסיון של מדינות אחרות בשיפור תהליכי עשיית עסקים ולבחון את אפשרויות קידום הנושא בישראל.