יום שני ב' בטבת תשפ"ב 06/12/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

ישראל וגרמניה חתמו על אמנת מס חדשה

האמנה כוללת הקלות מס משמעותיות על השקעות ופעילויות עסקיות הדדיות בין שתי המדינות

שמואל ברזל כ"ט בסיון תשס"ט - 21/06/2009 10:57
אמנה חדשה למניעת כפל מס בין ישראל לגרמניה נחתמה בראשי תיבות, וזאת במסגרת מדיניות משרד האוצר לקידום אמנות מס חדשות עם מדינות מרכזיות החברות בארגון ה-OECD.
 
האמנה החדשה היא חלק מיישום תוכנית מקיפה שיזם מינהל הכנסות המדינה במשרד האוצר, במטרה ליצור תשתית מיסוית מודרנית לתמרוץ ההשקעות ההדדיות ולהקלה על הפעילות העסקית המבוצעת על ידי חברות ויחידים בישראל ובגרמניה.  
 
האמנה מבוססת על אמנת המודל של ה-OECD, ששמה דגש על מיסוי במדינת התושבות והפחתת המיסוי במדינה שבה מבוצעת הפעילות הכלכלית או שממנה משתלמות הכנסות פסיביות כדיבידנדים, ריבית ותמלוגים.
 
לאחר החתימה הרשמית על האמנה וסיום הליכי אשרורה בישראל ובגרמניה, היא תחליף את האמנה הקודמת בין המדינות שנחתמה בשנת 1962.