יום ראשון כ"ד בכסלו תשפ"ב 28/11/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

בשל המדד הנמוך: התחבורה הציבורית לא תתייקר

שר התחבורה החליט שלא לייקר את תעריפי התחבורה הציבורית שאמורים היו לעלות ב-1 ביולי

שמואל ברזל כ"ט בסיון תשס"ט - 21/06/2009 10:24
תעריפי הנסיעה בתחבורה הציבורית לא יתייקרו ב-1 ביולי בכמתוכנן בשל המדדים הנמוכים שנרשמו במחצית הראשונה של שנת 2009. כך הודיע הבוקר (א') שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ.
 
על-פי החלטת הממשלה משנת 1997 מתעדכנים תעריפי הנסיעה בתחבורה הציבורית פעמיים בשנה ב-1 בינואר וב-1 ביולי, בהתאם למדד המחירים לצרכן.
 
על-פי נתוני משרד התחבורה תעריפי הנסיעה בתחבורה הציבורית היו אמורים להתייקר ב-1 ביולי בשעור של 0.2% אולם בשל השעור הנמוך של המדדים הוחלט במשרד שלא להעלות את התעריפים.
 
שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ ציין כי העלאת תעריפים בימים אלה עלולה לפגוע בשכבות החלשות שהם הציבור העיקרי של משתמשי התחבורה הציבורית.
 
במשרד התחבורה מציינים, כי ב-1 בינואר השנה התייקרו תעריפי הנסיעה בתחבורה הציבורית בשעור של 2.8% לאחר ששר התחבורה הקודם סרב לחתום על התייקרות גבוהה יותר של 8%, עליה החליטה ועדת המחירים הבינמשרדית.