יום שני ב' בטבת תשפ"ב 06/12/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

חשש: יפוטרו אלפי עובדים ברשויות

ברשויות חוששים מקריסה בעקבות קיצוץ התקציבים מ-3.5 מיליארד ב-2002 ל-1.8 ב-2010

שמואל ברזל כ"ד בסיון תשס"ט - 16/06/2009 15:08
המרכז לשלטון מקומי מזהיר, כי תוך חודשים ספורים עלולים 6,000 עובדים ברשויות המקומיות להישלח הביתה, וזאת עקב הקיצוצים החריפים הצפויים בתקציבי הרשויות המקומיות לשנתיים הקרובות.
 
במסיבת עיתונאים שכינס בתל-אביב, יו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, נאמר כי הממשלה ממשיכה לקצץ, קיצוץ דרסטי, בתקציבי האיזון של הממשלה עבור הרשויות המקומיות. בוחבוט ציין, כי בעוד תקציבי האיזון עמדו בשנת 2002 על 3.5 מיליארד שקל, בשנה שעברה עמד התקציב על 2.6 מיליארד ובשנתיים הבאות ירד התקציב ל-1.8 מיליארד שקל בלבד.
 
רון מוסקוביץ, מנכ"ל מרכז שלטון מקומי טוען, כי מדובר מדובר בקיצוץ שהרשויות לא יוכלו לעמוד בו. "תוך כמה חודשים נתחיל בהליך של פיטורים והוצאת עובדים לפנסיה מוקדמת", אמר מוסקוביץ, בתגובה לחשש מפני הגדלת הקיצוץ. לדבריו, פיטורי העובדים ייעשו בתאום עם ההסתדרות. "הממשלה היא זו שתצטרך לממן את אותם עובדים. מכיוון שקשה לפטר עובדים, עיקר הקיצוץ יתבטא לא בפיטורים, אלא בפגיעה ישירה בשירותים לתושבים", אמר מוסקוביץ.
 
במרכז השלטון המקומי כועסים על שעסקת החבילה במשק לא כללה את הרשויות המקומיות. "הממשלה מכבידה עלינו באופן שיטתי משנה לשנה את ההוצאות ופוגעת בהכנסות. רשויות יעילות ורווחיות כמו מעלות או כרמיאל לא יוכלו לתפקד, ואני לא מדבר על הרשויות שמצבן באמת קשה ושגם כיום אינן מתפקדות", הוסיף מנכ"ל מרכז השלטון המקומי.
 
אתר ynet פרסם, כי בכוונת ראשי הרשויות להחריף את המאבק נגד הממשלה, ולאסוף בזמן הקרוב את הזבל מכל רחובות המדינה, ולשפוך את ערימות האשפה בקריית הממשלה בירושלים.
 
"אם התקציב יעבור ב-15 ביולי עם הקיצוץ, ניאלץ להיפרד מהשירות המרכזי והחשוב ביותר שאנחנו מעניקים בבתי הספר. החוק לא מחייב אותנו לספק שירותי חינוך לבתי הספר היסודיים כפי שאנחנו עושים כיום. מכיוון שבתקציב הזה אנחנו פשוט לא יכולים להחזיק אותם, אנחנו ניאלץ בצער להגיד למדינה - בראשון בספטמבר תפעילו אתם את בתי הספר", אמר בוחבוט.