יום ראשון כ"ד בכסלו תשפ"ב 28/11/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

ועדת הכספים אישרה את הקיצוץ בדמי ההבראה

"האחריות חייבה אותנו להעביר את החוק", אמר יו"ר ועדת הכספים, ח"כ הרב משה גפני

דוד כץ כ"ג בסיון תשס"ט - 15/06/2009 13:50
ועדת הכספים אישרה היום (ב') את הצעת החוק של משרד האוצר, הקובע קיצוץ בדמי ההבראה לעובדי המגזר הציבורי בסך 50% מדמי ההבראה בשנה זו וקיצוץ בשיעור דומה בשנה הבאה. 
 
ההצעה הנוכחית הובאה לאישור חברי ועדת הכספים, לאחר שההצעה החדשה שהציע האוצר, לאור בקשת חברי הועדה הכוללת קיצוץ דיפרנציאלי, נדחתה ע"י מזכ"ל ההסתדרות עופר עיני, שטען כי הקיצוץ הדיפרנציאלי המוצע ע"י האוצר אינו עולה בקנה אחד עם בקשת ועדת הכספים שתסייע לאוכלוסיות החלשות בישראל.
 
בדיון אמרו ירום אריאב מנכ"ל משרד האוצר ואילן לוין הממונה על השכר, כי אישור הצעת החוק הנוכחית, היא חלק מעסקת החבילה עם ההסתדרות, והיא חיונית להעברת תקציב המדינה.
 
יו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני אמר, כי למרות שהועדה ביקשה להעביר קיצוץ דיפרנציאלי, מאחר והאוצר וההסתדרות לא הצליחו להגיע לעמק השוה בנושא, הוא יתמוך בהצעת החוק. "אכן העדפנו וביקשנו שהקיצוץ ייעשה בצורה דיפרנציאלית, אך מאחר והאוצר וההסתדרות לא הצליחו למצוא את עמק השווה בנושא, האחריות של כולנו בהצלחת עסקת החבילה בין האוצר להסתדרות העובדים ובהעברת תקציב המדינה בהקדם, חייבה אותנו להעביר את החוק הנוכחי", אמר גפני.