יום ראשון א' בטבת תשפ"ב 05/12/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

מי חשוב יותר: אנורקסיות או קשישים?

משרד הבריאות עומד להגביל מכירת תרופוץ משלשלות רק בהצטיידות במרשם רופא, על מנת להילחם התופעת האנורקסיה. פעול יוצא: קשישים שזקוקים לכדורים ייאלצו לכתת רגליהם בכל פעם לשם קבלת התרופה החיונית. מה חשוב יותר?

איתן פריד, ט' באלול תש"ע - 19/08/2010 16:20

חייב מרשם רופא: משרד הבריאות החליט להגביל את צריכת התכשירים המשלשלים ולאפשר את קנייתם רק בעת הצגת מרשם רופא, כך נכתב בוהדעה מטעם משרד הבריאות שהפיץ אגף הרוקחות.

בהנחייה שהפיץ אגף הרוקחות נכתב כי הסיבה הינה "כיוון שקיים חשש לשימוש לרעה בתכשירים אלו, במיוחד על ידי צעירים ובני נוער".

התרופות המשלשלות משמשות פעמים רבות בני נוער רבים לצורך ירידה מהירה במשקל. מי שמתנגד להוראה החדשה הינם הרוקחים, וגם יוזמי התקנה עצמם, בחשש שדווקא האוכלוסיה הקשישה היא שתסבול מהתקנה החדשה, בכיתות רגליים לרופא בכל פעם שייצטרכו את התרופה.

מה ייעשה בתקנה? למשרד הבריאות הפתרונים.