יום חמישי כ"ח בכסלו תשפ"ב 02/12/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

מי מעז לומר לתלמידים לקום?

משרד החינוך מודיע חגיגית כי הוא תומך בחידוש המנהג לקימת התלמידים בפני מוריהם לקראת פתיחת שנה"ל תשסע"א. היכןם המנהג המיושן בכלל לא השתכח?

איתן פריד, ז' באלול תש"ע - 17/08/2010 10:22
שר החינוך,  גדעון סער ומנכ"ל המשרד, ד"ר שמשון שושני, תומכים בחידוש הנוהג של קימה בפני המורה, כך נכתב בהודעה חגיגית שפרסם משרד החינוך לקראת פתיחת שנת הלימודים ת'שסע"א.


בכנס מנהלי בתי ספר להיערכות לתחילת שנה"ל תשע"א שהתקיים באוניברסיטת בר אילן, אמר שר החינוך , גדעון סער, כי הוא ומנכ"ל משרדו, ד"ר שמשון שושני, תומכים בחידוש הנוהג של קימה בפני המורה. השר סער אמר, כי ההחלטה בנושא היא של מנהלי בתי ספר  ואין מדובר בחיוב.

שר החינוך אמר, כי הקימה מבטאת כבוד למורה ומסמלת התחלת השיעור ובכך מאפשרת ניצול טוב יותר של זמן הלימודים. מעניין כי לאותו סער ישנן בעיות מהותיות עם החינוך החרדי, שלמרבה הפלא  מעולם לא נאץ 'לחדש את המנהג' של קימה בפני מורה, שמוכתבת ממידת הדרך ארץ, המוקפדת כל כך במחוזותינו.

ייתכן כי השתכחותו של המנהג מטעמים ליברליים, כמובן, היא זו שמביאה להידרדרות המטורפת של כל מערכת החינוך הכללית עד כדי חובה לפיקוח משטרתי צמוד לתלמידים בבתי הספר? מעניין אם יימצאמישהו אחד שיאמר שלא.