יום חמישי כ"ח בכסלו תשפ"ב 02/12/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

איך משנה חום את נהלי המשחטה?

עקב תנאי מזג האויר שונו נהלי עבודה במשחטות לנהלים מחמירים למניעת צער בעלי חיים. שעות ההמתנה צומצמו למינימום והוחמרה ההקפדה על צפיפות ותקינות הכלובים

איתן פריד, א' באלול תש"ע - 11/08/2010 15:11
במשחטות העופות בישראל שתחת השגחת 'מהדרין' מופעלים נהלי עבודה מחמירים למניעת צער בעלי חיים זאת עקב תנאי מזג האויר הקשים וגל החום הפוקד את ישראל. בין הנהלים; הוחמרה ההקפדה על תקינות הכלובים וצפיפות סבירה של העופות בכלובים ובתנאי ההמתנה של העופות טרם שחיטתם.

במפעלי 'עוף טוב' למהדרין שתחת השגחתו של הגרא"ד אוירבעך שליט"א, רב ואב"ד טבריה הוחמרו באחרונה נהלי העבודה למניעת צער בעלי חיים. על פי הנהלים החדשים החלה החברה בשינויים משמעותיים בשעות תפיסת העופות בלולים המביאה לצמצום שעות ההמתנה בשטח המפעל, בתנאי כלובי העופות ובשדרוג מתקדם בתנאי ההמתנה. הנהלים נקבעו עקב תנאי מזג האויר הקשים בכלל וגל החום הפוקד את ישראל באחרונה בפרט.

על פי הנהלים החדשים הוכנסה לשימוש יתר 'תפיסת יום' והוחמרה ההקפדה על תקינות הכלובים וצפיפות סבירה של העופות בכלובים. המדובר בנוהל ועל פיו תפיסת העופות בלולים תיעשה מעתה סמוך מאוד לזמני השחיטה. רק עופות שיוכנסו לשחיטה לפנות בוקר ייתפסו בלילה. עופות המיועדות לשחיטה בשעות היום ייתפסו בלולים שעות קודם לכן בלבד ולא תתאפשר הכנסת כלובים פגומים לשטח המפעל שבעמק בית שאן. כמו כן הוחמרה ההקפדה על צפיפות סבירה של כמות העופות בכלובים. "אנו מבקשים לצמצם למינימום ההכרחי את זמן ההמתנה של העופות ולאפשר לעופות המתנה בתנאים יחסית נוחים בסככות שבשטח המפעל – אומר מנהל המפעל, מר אלחנן לוטם.

לאחרונה הכניסה 'עוף טוב' למהדרין לשימוש מערכת "ערפול" המוציאה אוויר בלחץ המצנן את האוויר בסככות בהן שוהים העופות טרם הגעתם לשחיטה. מנהל מו"פ ב'עוף טוב', איתן קופפר אומר כי "מערכת ה'ערפול' היא למעשה שדרוג מתקדם הרבה יותר לשיטה שהיתה נהוגה בעבר של המטרות מים על העופות והרטבתם. מאז שהכנסנו לשימוש את המערכת הזו ושאר נהלי צער בעלי חיים הבאנו לירידה משמעותית בכמות תמותת עופות בכלובים בשעות ההמתנה בסככות".