יום חמישי ה' בטבת תשפ"ב 09/12/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

'המחבל היהודי' ישוחרר לביתו

חיים פרלמן, שנעצר לפני כחודש באשמת הריגת פלסטינים וכונה 'המחבל היהודי', ישוחרר היום למעצר בית, לאחר שביהמ"ש הטיל ספק כבד במניעי המשטרה להמשיך להחזיקו במעצר. "ערך ראייתי רעוע"

איתן פריד, א' באלול תש"ע - 11/08/2010 13:42
הולך הביתה: חיים פרלמן, שזכה לתואר 'המחבל היהודי', ישוחרר היום למעצר בית, כך החליט בצהריים (ד') שופט בית משפט השלום בפתח תקווה, מנחם שטרנליכט. פרלמן חשוד שהרג אברעה פלסטינים לפני כעשור בירושלים, וכי תכנן לרצוח שבעה נוספים. אחד מהם, טוענת המשטרה, זיהה את תמונתו במסדר זיהוי שנערך לוף ועל כך מתבססת ההוכחה לאשמתו.

למרות בקשת המשטרה והשב"כ, כשהובא פרלמן להארכת מעצרו בפני בית המשפט, שלל השופט את עמדת המשטרה וטען כי אין לה מספיק ראיות בשביל להפלילו. השופט נזף על ההוכחה הקלושה שעליה הסתמכה המשטרה, ואמר כי "מסדר הזיהוי בעל ערך ראייתי רעוע בשל פרסומי תמונותיו בחוצות העיר ובכותרות העיתונים, ואין בו זיהוי ודאי. יש חשוד נוסף בעבירות חמורות לא פחות שהולך חופשי, לא נעצר ויש בכך אפליה נגד פרלמן".

פרלמן שוחרר למעצר בית, והערכות משפטיוןת גורסות כי למרות שהוחזק כבר חודש בידי המשטרה, לא נראה כי יימצא הבסיס בהראייתי להפלילו בסופו של דבר באופן שיהיה קביל בבית המשפט.