יום חמישי ה' בטבת תשפ"ב 09/12/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

משרדי האוצר והבריאות חתמו על הסכם הייצוב של לאומית

משרדי האוצר והבריאות חתמו על הסכם הייצוב של קופת חולים לאומית שירותי בריאות, הראשון מבין כל קופות החולים

איתן פריד, כ"ט באב תש"ע - 09/08/2010 16:37
נציגי משרד האוצר וסגן שר הבריאות, חה"כ יעקב ליצמן, חתמו על הסכם הייצוב של  קופה"ח לאומית שירותי בריאות. במסגרת ההסכם מוסדר לראשונה מבנה השלטון התאגידי של לאומית שירותי בריאות, אשר תהיה הקופה הראשונה המחילה מבנה תאגידי ציבורי ומתקדם לפי עקרונות חוק ביטוח בריאות ממלכתי. על פי ההסכם, לאומית תעביר לאישור שר האוצר ושר הבריאות בתוך 90 יום תקנון חדש לקופה בהתאם לנוסח הצעת חוק הממשלתית, אשר תסדיר, בין היתר, את האורגנים של קופת חולים, סמכויותיהם ודרכי מינויים.

יש לציין, כי מטרתם של הסכמי הייצוב היא שמירה על היציבות הפיננסית של קופות החולים תוך מתן תמריצים לשמירה על איזון תקציבי. זאת למען הבטחת מתן שירותי הבריאות למבוטחי הקופות בהתאם לחוק ביטוח בריאות ממלכתי.

סגן שר הבריאות, ח"כ הרב יעקב ליצמן בירך  את לאומית על הסכם הייצוב והדגיש כי זו הקופה הראשונה שמסדירה את השלטון התאגידי "מטרתנו לקדם זאת בתקופה הקרובה גם בקופות החולים הנוספות. אני שמח לראות כי לאומית שירותי בריאות עולה ומתחזקת כל הזמן וזה יתרום לקידום הקופה".