יום חמישי ה' בטבת תשפ"ב 09/12/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

גבינות מצריות הוברחו במנהרות הפלשתיניות לישראל

סוכלה הברחת כ- 500 ק"ג מוצרי חלב שהגיעו מהרשות הפלסטינית ויוצרו במצרים. גבינות מעוטרות בכיתוב בערבית נסעו בבטחה במשאית של 'שטראוס' ונתפסו ביציאה מהמנהרות

איתן פריד, כ"ט באב תש"ע - 09/08/2010 13:20
מדינת יבוא "חדשה": מסתבר שהמנהרות ממצרים לרשות הפלסטינית משמשות גם כצינור ל"ייבוא" של מוצרי גבינה. אמש (א') הוזעק מנהל מרחב דרום ביחידת הפיצו"ח (פיקוח צומח וחי) של משרד החקלאות אל מעבר המנהרות בעקבות תפיסה של משאית עמוסה בגבינות, שהייתה בדרכה מהמנהרות לשיווק בחנויות לממכר מזון בירושלים.  התפיסה בוצעה בשיתוף פעולה עם שוטרי המשטרה הצבאית ומג"ב, והיא מנעה סכנה ממשית לפגיעה בבריאות הציבור.

המשאית שנתפסה נראתה תמימה לחלוטין, נושאת עליה מדבקות של חברת "שטראוס", שלטענת הנהג הוא שימש כמפיץ שלה באזור חברון. מבירור עם חברת "שטראוס" הובהר כי למשאית ולהברחה אין כל קשר עם החברה וכי מדובר במעשה התחזות. פקחי היחידה עצרו את המשאית וכשביקשו לפתוח אותה, טען בפניהם הנהג כי היא ריקה לחלוטין. כאשר התעקשו הפקחים ופתחו את המשאית, מצאו בה כאמור ארגזים רבים מלאים במוצרי חלב.

עם פתיחת תא המטען של המשאית נמצאו כ- 400 ארגזי פלסטיק ריקים שמטרתם הייתה להטעות את הפקחים ולגרום להם לחשוב שאין כל תכולה במשאית. מאחורי הארגזים הריקים הוחבאו כ- 90 קרטונים מלאים במוצרי גבינות, אשר המדבקות שעליהם מעידות כי חלקם יוצרו במצרים, מדינה שלה אין כל אישור לייבוא מוצרי חלב לתוך ישראל.

נהג המשאית, תושב מזרח ירושלים בשנות ה- 40 לחייו, נעצר לחקירה ומוצרי הגבינה הושמדו בהוראת רופא וטרינר. המשאית נתפסה לצורכי חקירה וחיטוי. 

"חשוב לזכור כי חל איסור מוחלט על העברת מוצרים מן החי מהאוטונומיה עקב חשש לבריאות הציבור", אמר רואי קליגר, מנהל יחידת הפיצו"ח במשרד החקלאות: במשרד מבקשים מהציבור להקפיד לרכוש מוצרי חלב במקומות מוכרים הנמצאים תחת פיקוח. בנוסף, יש להקפיד על מוצר באריזה מקורית, סגורה ונקייה עם התוויה וסימון של תאריך ייצור ותאריך פג תוקף".

גבינה ערבית  []

  []