יום שישי ה' בתשרי תשפ"ג 30/09/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

הוקמה וועדת חקירה להרג משפחת ברנשטיין

שר התחבורה ישראל כץ מינה צוות מיוחד שיבדוק את נסיבות תאונת הרכבת בה נספו שבעת בני משפחת ברנשטיין. משרד התחבורה: נחקור כל מי שרק נמצא לנכון"

איתן פריד, כ"ט באב תש"ע - 09/08/2010 12:08
שר התחבורה והבטיחות בדרכים ישראל כץ מינה היום (ב') צוות מיוחד שיבדוק את מכלול הסיבות והגורמים שהביאו להתרחשות תאונת הרכבת ביום חמישי האחרון במפגש מסילת הברזל, סמוך לקרית גת. בתאונה קיפחו את חייהם שבעת בני משפחת ברנשטיין, ההורים, ביתם (גוטשטיין) ובנה, שני הבנים ועוד אחות נוספת ע"ה.

בראש הועדה יעמוד ניצב משנה (בדימוס) משה בן זיקרי, לשעבר ראש מחלקת התנועה במשטרת ישראל וחברים בה פרופ' שלמה הקרט מהטכניון, ד"ר דן לינק מהרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, ראש יחידת רישוי מסילתי במשרד התחבורה, משה יצחקי ורב פקד יוני גיז ממשטרת ישראל.


Flash 90
המיניבוס הקרוע בזירת התאונה  [צלם]

צוות הבדיקה יחל מיידית את עבודתו ובסיומה יגיש המלצות בדבר האמצעים והדרכים הנדרשים לשיפור רמת הבטיחות במפגשי מסילת ברזל וכבישים.

הצוות התבקש להגיש את המלצותיו לשר כץ ולמנכ"ל משרדו, יעקב גנות בתוך 30 יום ולא יאוחר מ- 15 לאוקטובר 2010.

בהודעה שהוציא על כל משרד התחבורה נאמר, כי "במסגרת הבדיקה רשאי הצוות לקבל לידיו את כל החומרים הרלוונטיים ובכלל זה מרכבת ישראל. כן רשאי הוא לזמן אליו כל גורם שימצא לנכון". על פי ההמצאים שנאספו עד כה, מרבית האחריות לתאונה מוטלת על כתפיו של נהג המיניבוס המשפחתי שהוביל את המשפחה, שפרץ את מחסום הרכבת ואז נתקע על הפסים.