יום רביעי כ' באב תשפ"ב 17/08/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

יוניפ"ל: ישראל צודקת

יועצו המדיני של מפקד כוח יוניפ"ל אישר כי צה"ל תיאם את הפעולה עם הכח, שהעביר את הידיעה לצבא לבנון. "אני יכול לאשר שצה"ל תיאם את הפעילות במקום". סגן אלוף דב הררי שנהרג אתמול מובא בשעה זו למנוחות

איתן פריד, כ"ד באב תש"ע - 04/08/2010 15:19

"הישראלים פעלו לגזום עץ דרומית לקו הכחול", אמר היום (ד') יועצו המדיני של מפקד יוניפ"ל,  הדיפלומט ההונגרי מילוש סטרוגר. עוד אישר כי "צה"ל תיאם את פעולת הגיזום עם צבא לבנון באמצעות יוניפי"ל". דבריו אילו מעמידים את צבא לבנון כאחראי היחיד למותם של האדרח הלבנוני והחיילים שנהרגו מאש ארטילרית של צה"ל שנורתה לאחר שנפתחה לעברם אש מהצד הצפוני - לבנוני של הגבול.


"הישראלים פעלו לגזום עץ דרומית לקו הכחול", הבהיר סטרוגר, "עבודות הגיזום בוצעו באזור כפר אל-עדייסה, צפונית למשגב-עם. צוות טכני מטעמנו ייצא היום למדוד את המרחק בין אזור התקרית לקו הכחול". לדברי היועץ ההונגרי, צבא לבנון קיבל הודעה על כך, וכל המקרה אינו אלא פרובוקציה מכוונת, כפי שהגדיר אותה מפקד המחוז הצפוני בצה"ל, אלוף גדי אייזנקוט, "פעילות יזומה ופרובוקטיבית באופן חד-משמעי, שבוצעה ללא שום התגרות משטחנו".


סטרוגר ציין, כי צה"ל תיאם את העבודות עם צבא לבנון דרך יוניפי"ל עצמו. "אני יכול לאשר כי צה"ל תיאם את פעולת הגיזום על הגבול עם צבא לבנון באמצעות יוניפי"ל", אמר, "צה"ל הודיע ליוניפי"ל שהוא הולך לעשות עבודות גיזום עץ בצד הצפוני של גדר הגבול, אבל דרומית לקו הבינלאומי". בדבריו אמר עוד, כי הכוח הבינלאומי קיבל "בבוקר הודעה מצה"ל על העבודות האלה" והעביר אותה לצבא לבנון. 

במהלך חילופי האש נהרג גם קצין צה"ל בדרגת סגן-אלוף (במיל'), דב הררי, בן 45 מנתניה ששימש כמג"ד בגזרה, ובשעה זו הוא מובא למנוחות. כמו כן נפצע באורח קשה מפקד פלוגה במילואים בדרגת סרן, עזרא לקיה מהכפר הרי"ף, שבשעות האחרונות נרשם שיפור ניכר במצבו.