שבת כ"ג בכסלו תשפ"ב 27/11/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

ברק: "אם חיזבאללה יתקוף את ישראל, נפגע במתקני ממשל בלבנון"

שר הביטחון, אהוד ברק, משגר הבוקר (ב') מסר תקיף ללמשלת לבנון. בראיון לעיתון "וושינגטון פוסט" אמר ברק כי, אם חיזבאללה ישגר שוב רקטות לעבר שטח ישראל תפגע ישראל במוסדות ממשלת לבנון. "לא נרדוף אחרי כל אחד מהטרוריסטים - נפגע בכל מטרה לבנונית"

יוסי בלוך, ט"ו באב תש"ע - 26/07/2010 11:06
ישראל מחריפה את הטון. אם חיזבאללה ישגר שוב רקטות לעבר ישראל, יפגע צה"ל במוסדות השלטון הלבנונים, כך מאיים שר הביטחון, אהוד ברק, בראיון המתפרסם הבוקר (ב') בעיתון "וושינגטון פוסט".

בראיון שנערך בלשכתו בתל-אביב אמר ברק כי ישראל עשויה לנקוט באופציה של התקפה על מתקני השלטון בלבנון עקב מעשיה של ממשלת לבנון המאפשרת לחיזבאללה להתחמש באופן חופשי בכל חלקי המדינה. ברק הזהיר את ממשלת לבנון כי אם חיזבאללה יירה רקטות על תל-אביב, אנו לא נרדוף אחרי כל אחד מהטרוריסטים של חיזבאללה או המשגרים, אנו נראה זאת כלגיטימי לפגוע בכל מטרה ששייכת למדינה הלבנונית, לא רק חיזבאללה".

ברק התייחס בראיון לסוגיית האיום האיראני ואמר כי ישראל וארה"ב חולקות את אותה "אבחנה" באשר לרצונה ונחישותה של איראן "להשיג יכולת גרעינית צבאית". למרות זאת, ברק הודה, כי קיימים "הבדלים בהשקפות לגבי השאלה מה ניתן לעשות בנושא, כיצד יש לעשות זאת ומה מסגרת הזמן שבה יש לנקוט צעדים מסוימים". ברק הוסיף, כי "זה עדיין זמן לסנקציות, אבל כנראה, בנקודה מסוימת, יהיה עלינו להבין שעיצומים אינם יכולים לעבוד", הדגיש שר הביטחון.

בסוגיית המו"מ המדיני עם הפלסטינים אמר ברק, כי ישראל צריכה להציג תכנית שלום שבה יפורטו קווי הגבול של המדינה הפלסטינית העתידית, ובהם יובטחו הרוב היהודי של ישראל ויהיה בהם פיתרון למצוקת הפליטים ולחלוקת ירושלים.

ברק נשאל הם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, רואה עמו עין בעין את הצורך ביוזמת שלום שתעסוק בליבת הסכסוך עם הפלסטינים, וענה בצורה מפותלת למדי, כי במהלך פגישתו האחרונה של נתניהו עם הנשיא אובמה, שכנע נתניהו את הנשיא כי "הוא שם. אולי ברור שאנו צריכים להוכיח את זה במעשים, במשא ומתן", אמר ברק.