יום ראשון א' בטבת תשפ"ב 05/12/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

גל של גניבות ופגיעות במתקני חברת החשמל

גל של גניבות ופגיעות במתקני גרם לתקלות באספקת החשמל, לנזקים ביטחוניים, בטיחותיים וכלכליים. בחברת החשמל מתריעים: הגניבה עלולה לגרום לסיכון חיים של אזרחים, משום שהיא משביתה את פעילותם של חלק מהרמזורים

יוסי בלוך, י"ד באב תש"ע - 25/07/2010 17:37

‏גל מחודש של גניבת תשתיות של חברת החשמל פוקד את מחוז ירושלים של החברה, החל מחודש ינואר 2010. זאת, לאחר תקופה ארוכה של שקט יחסי. מדובר בגניבת שנאים (טרנספורמטורים), כבלי חשמל (נחושת), תיילי חשמל (נחושת) ועוד. רוב גניבות השנאים, נעשות מעמודי חשמל שמזינים תאורות כבישים ורמזורים בצומת עטרות, בכביש 45, בכביש 443, בכביש 60, בכביש 90 – חוצה שומרון ועוד. 

במחוז ירושלים של חברת החשמל מדגישים, כי רמת הגניבות והתעוזה של הגנבים מתגברת מיום ליום. כשצוותי חברת החשמל התקינו שנאים חדשים, במרבית המקומות הגניבה החוזרת התרחשה כבר ביום שלמחרת. מעבר לנזק הכלכלי האדיר שנגרם לחברת החשמל, כ- 400,000 ₪ מתחילת השנה ועד היום, מהוות הגניבות גם סכנה ממשית לנהגים בכבישים.
 
למשל, בצומת עטרות, כביש 45 (מחסום עטרות הישן) - הרמזור לא עבד במשך שבועיים בגלל גניבת השנאים הממוקמים מאחורי החומה בביר – נבאללה. לאחר העברת העמוד לפני החומה, חודשה אספקת החשמל לרמזור, ובדיוק לאחר שבוע, שוב נגנבו השנאים ונפסקה פעולת התאורה והרמזורים בצומת! הפגיעה במתקני החשמל עלולה לגרום גם לסכמנת חיים של ממש, מאחר והחשמל עדיין זורם, כל קירבה לאזור הגניבה היא קירבה מסוכנת ביותר לחוטים חשופים.

מדוברות חברת החשמל נמסר: "חברת החשמל עושה כל שלאל ידה על מנת למנוע את הגניבות, כולל סיורים תכופים בשטח.  בשבוע שעבר (20.7.10) התקיימה פגישה של חברת החשמל עם מפקד מחוז ש"י (שומרון ויהודה) של משטרת ישראל, אשר נתן ביטוי לכך שהמשטרה תיערך לפעולת מניעה.

"ביום רביעי האחרון (21.7.10), הרגישו תושבי ירושלים על בשרם, הפסקות חשמל, בשל ניסיון גניבה של כבל תת-קרקעי.  לאחרונה, נגרמו הפסקות חשמל במיוחד באזור התעשייה תלפיות, שם הופסק החשמל למרבית בתי העסק והמלאכה, הפעם בשל פגיעה של קבלני חפירה בכבלים תת-קרקעיים.

"יש לציין, שקבלני החפירה בעיר אמורים לקבל אישורי חפירה מחברת החשמל, לאחר שזו בוחנת את תוואי החפירה ומאשרת שאין בנמצא ציוד שלה".
 "לצערנו", מציינים בחברת החשמל, "יש קבלנים שלא פונים אפילו לבקש אישור, הם פוגעים בציוד החברה, גורמים להפסקות חשמל ולנזקים כלכליים לתושבי העיר ולבעלי העסקים בה".

                      לפרטים נוספים: איריס בן-שחל, דוברת מחוז ירושלים, 052-3997683