שבת כ"ג בכסלו תשפ"ב 27/11/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

משט לבנוני בדרך לעזה

בחיל הים ובמערכת הביטחון עוקבים בדריכות אחר הדיווחים בשעות האחרונות על שתי ספינות שאמורות לצאת מלבנון לכיוון חופי עזה. ישראל העבירה באמצעים דיפלומטיים מסרים תקיפים ללמשלת לבנון. ברק: "במידה והמשט יסרב להגיע לאשדוד - נעצור אותו בים"

יוסי בלוך, י"ד באב תש"ע - 25/07/2010 10:25
הלבנונים רוצים גם. גורמים מדיניים וביטחוניים בישראל עוסקים בשעות האחרונות בקרב בלימה נגד שתי ספינות שאמורות לצאת מנמלי לבנון לרצועת עזה בניסיון לשבור את המצור מעל הרצועה. גורמים ישראלים העבירו בעניין מסרים תקיפים בערוצים דיפלומטיים לממשלת לבנון.

ביום שישי התייחס שר הביטחון אהוד ברק למשט הלבנוני ואמר: "אנחנו מוצאים לנכון להבהיר שהמשט הזה הוא פרובוקציה מיותרת, כמו משטים קודמים, ורואים בממשלת לבנון אחראית לו". ברק הוסיף והתריע: "במידה שהמשט בכל זאת ייצא ויסרב להתלוות לספינות חיל הים לאשדוד, לא תהיה ברירה אלא לעצור אותו בים".

בצה"ל חוששים כי הספינות המיועדות לצאת מלבנון קטנות ומהירות יחסית ולפיכך, יקשה על חיל הים לאתרן ולעוצרן בטרם יעגנו בנמלי עזה. בעקבות החשש מפטרלות מול חופי לבנון סטילי"ם של חיל הים כדי להתריע על אפשרות של יציאת ספינות מלבנון לכיוון עזה. במקביל, חיילי שייטת 13 נערכים לאפשרות של מבצע השתלטות נוסף בלב ים.

למרות החשש בישראל מהפתעה בלתי-נעימה נוספת, מבדיקה שנערכה ברישומי הספינות בנמלי לבנון, עולה כי שתי הספינות שאמורות לצאת למשט, אינן מופיעות ברישומי הנמל כעתידות לצאת בזמן הקרוב.