יום ראשון י"ד בשבט תשפ"ג 05/02/2023
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

ברק, אשכנזי ושטייניץ נועדים בלשכת נתניהו בניסיון להגיע להסכמה על התקציב

ראש הממשלה נתניהו כינס בלשכתו את שר הביטחון ברק, את שר האוצר שטייניץ ואת הרמטכ"ל אשכנזי, בניסיון להגיע להסכמה על הקיצוץ בתקציבי הביטחון לשנתיים הקרובות. ש"ס: "נמנע בהצבעה על התקציב". פריצת דרך במחלוקת על התקציב עם ישראל ביתנו

יוסי בלוך, ה' באב תש"ע - 16/07/2010 08:59
 הקרב על התקציב. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כינס הבוקר (ו') בלשכתו בירושלים את שר הביטחון, אהוד ברק, הרמטכ"ל, רב אלוף גבי אשכנזי, שר האוצר, יובל שטיניץ, את מנכ"ל משרד רה"מ אייל גבאי, ונציגי משרד האוצר בניסיון להגיע לפשרה במאבק על דרישת האוצר לקיצוץ בתקציב הביטחון לשנתיים הקרובות (2011-2012). משרד האוצר דורש ממערכת הביטחון לקצץ מתקציבה 4.2 מיליארד ש"ח, משרד הביטחון מסרב לכך בתוקף.

הבוקר הודיעו שרי ש"ס כי יימנעו בהצבעה על התקציב במחאה על אי-עדכון קצבאות הילדים. שר הפנים ר' אל ישי אמר הבוקר: "הצלחנו להוסיף 1.2 מיליארד שקל לבסיס התקציב הפנימי לשלטון המקומי ולכיבוי האש. אנחנו ניאבק בכנסת נגד אי-עדכון הקצבאות".

במהלך הלילה התנהל גם מו"מ מרתוני בין אנשי האוצר לאנשי ישראל ביתנו ולבסוף אף הושגה פריצת דרך, אם כי עדיין לא יושבו כל הנקודות שבמחלוקת. שר התיירות סטס מיסז'ניקוב, המרכז את המגעים מטעם ישראל ביתנו אמר: "כרגע נותרה המחלוקת בנוגע לתגבור תקציב המשטרה בנושאי הביטחון האישי לאזרחים ותוספת תקציב לפעילות ההסברתית. זאת לנוכח האתגרים המדיניים וההסברתיים שעל הפרק".

הבוקר הייתה אמורה להתחדש ישיבת הממשלה לדיון בתקציב הדו-שנתי אותו מבקש משרד האוצר להוביל, אולם בשל חוסר הסכמה חריף בין שרי הביטחון והאוצר הסתיימה ישיבת הממשלה בתום 16 שעות ללא הסכמה. הבוקר נועדה ישיבת הממשלה להיפתח בשעה 8:00 אולם בעקבות ניסיונות הגישור של ראש הממשלה נדחתה הישיבה בינתיים.  

אמש, הגן שר הביטחון על התנגדותו לקיצוץ בתקציב משרדו, ברק אמר, כי "הרכב של ממשלה אחרת, כזו שפועלת בתנופה להשגת הסדרים מדיניים כשהעולם איתה, הייתה יכולה אולי לקחת סיכונים אחרים, כתוצאה מהזדמנויות אחרות. אני, כשר הביטחון, קובע שכל אויב שנצליח להוציא ממעגל האיבה, אפילו אם יהיה מדובר בשלום פושר, שנחתם כחוזה בין שליטים וברמת העם זה יבשיל רק בעוד שנים ארוכות, יש סיכוי שהסכם כזה יאפשר את הורדת צורכי הביטחון. אך עדיין איננו שם".

מנגד, תקף שר החינוך סער את משרד הביטחון ואמר: "אני לא מבין למה לוקח כל כך הרבה זמן להעלות את גיל הפרישה. בשנת 2003 העלינו את גיל הפרישה לאזרחים מ-65 ל-67 בתוך חודש, ואני לא מבין מדוע אתם גוררים רגליים".