יום חמישי כ"ח בכסלו תשפ"ב 02/12/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

השב"כ עצר "מחבל יהודי"

בית משפט השלום בפתח תקווה האריך את מעצרו של חיים פרלמן(29) מהיישוב גבעת וושינגטון, בחשד שהיה מעורב ברציחתם של שני ערבים ובעבירות נוספות. מקורביו של פרלמן: "השב"כ נוקם בו לאחר שהקליט ניסיון של סוכן שב"כ להדיח אותו לרצח"

יוסי בלוך, ג' באב תש"ע - 14/07/2010 17:06
מחבל יהודי נוסף? השב"כ והמשטרה עצרו את פעיל הימין וחבר תנועת כ"ך, חיים פרלמן, בחשד לביצוע שני מעשי רצח של פלסטינים ובשורה של ניסיונות לפגוע בערבים. פרלמן חשוד גם באחזקת נשק בלי היתר ובגרימת מוות. מקורביו של פרלמן טוענים כי השב"כ הדיח אותו לביצוע העבירות. לדבריהם, "יש ברשותו הוכחות לכך, השב"כ פועל ממניעים נקמניים".

על פי החשד פרלמן היה מעורב ברציחתם של שני ערבים במזרח ירושלים במהלך שנות ה-90. אולם מקורביו טוענים כי השב"כ נוקם בו למעשה על כך שלא שיתף מספיק פעולה עם הארגון לאחר שסוכן של השב"כ שילם לו בעבור מידע שייתן על אנשים המעורבים בפרשיות של רצח ערבים.

לטענת המקורבים, בתחילה אמר לסוכן השב"כ ששוחח עמו כי יש ברשותו מידע על אנשים שהיו מעורבים ברצח של ערבים, אולם לבסוף לא סיפק לשב"כ את האינפורמציה המבוקשת. לאחר מכן נשלח לביתו סוכן של השב"כ ששידל אותו לרצוח ערבים ובין השאר את השייח' ראאד סאלח. לדברי המקורבים, ברשות פרלמן קלטות המתעדות את ניסיונות השכנוע של סוכן השב"כ שיבצע את המעשים, ובעקבות החשש של אנשי השב"כ שפרלמן יחשוף את הקלטות הוא נעצר, דבר הנובע לדבריהם "ממניעים נקמניים".  

פרקליטו של פרלמן, עו"ד עדי קידר מעמותת "חוננו", אמר בתגובה: "הציבור בישראל עומד להיחשף לאחת הפרשות המביכות שחושפות את דרכי הפעולה של גורמי הביטחון, אשר ניסו בדרכים פסולות להדיח את החשוד לקשור עצמו למעשים שאין לו קשר אליהם".
 1. 2. מחבל?!
  ישראל 14/07/2010 20:05
  טעיתי בהודעה הקודמת.
  בתכוונתי "ללא המילה מחבל".
 2. 1. למה את קוראת לו מחבל?
  ישראל 14/07/2010 20:04
  תתנסחי בבקשה אחרת, אך ללא שום איזכור למילה "מחנחל".