יום שלישי י"א בתשרי תשפ"ד 26/09/2023
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

ועדת הכספים אישרה לקריאה ראשונה מתן פיצויים לבעלי עסקים שנפגעו מההתנתקות

ועדת הכספים אישרה לקריאה ראשונה חוק מתן פיצויים לבעלי עסקים שנפגעו כתוצאה מההתנתקות. יו"ר הוועדה ח"כ ר' משה גפני: "מבלי להיכנס לוויכוח האידאולוגי - נעשה עוול למתיישבים ויש לתקן זאת מהר"

יוסי בלוך, כ"ד בתמוז תש"ע - 06/07/2010 15:50
ועדת הכספים אישרה לקריאה ראשונה הצעת חוק למתן פיצוי לעסקים שנפגעו מתכנית ההתנתקות. החוק שהוגש ע"י חברי כנסת רבים, יעבור להמשך הכנתו לסיום הליך החקיקה. יו"ר הועדה ח"כ ר' משה גפני, אמר בראשית הדיון, כי ממשלות ישראל לא פעלו בזמן ולא עשו מספיק למען המתיישבים שפונו, "מבלי להיכנס לויכוח האידיאולוגי בנושא הפינוי, נעשה עוול למתיישבים. כעת הממשלה מתקנת, אך צריך לעשות זאת מהר יותר".
אחד מיוזמי החוק, ח"כ זאב אלקין אמר, כי הצעת החוק באה לעגן ולהשלים את ההסכם שנחתם בין ממשלת ישראל לבין בעלי עסקים מפוני גוש קטיף שהושג כתוצאה ממשא ומתן שהתקיים כתוצאה מדו"ח הביניים של ועדת החקירה. בנצי ליברמן, מראשי המתיישבים, אמר כי הוא מבקש מחברי הכנסת לאשר את החוק כפי שהוא מוגש, "אם יהיו שינויים בהתאם לסיכומים ולדיונים שמתקיימים עם המפונים, הם יבוצעו בחוק במהלך הדיונים הבאים".

ח"כ גפני אמר לקראת ההצבעה, כי הממשלה צריכה ליטול את האחריות על מה שקורה למפונים, "מאות ילדים לא שוקמו מאז ההתנתקות. משפחות נגדעו. צריך לעצום את העיניים ולחשוב על אותו בעל עסק שניהל את העסק שלו עשרים שנה, והממשלה העזיבה אותו בכוח - מבלי להיכנס לויכוח האם זה היה נכון לעשות או לא, המדינה לא יכולה להתנער מאותו אזרח שישב וגר שם כדין, והוא צריך להתחיל את חייו מחדש בגיל חמישים. אפשר להיות בעד ההתנתקות או נגדה, אבל ממשלה אחראית צריכה ללכת עם המתיישבים ולסייע עד שהאחרון שבהם ישוקם. כעת החוק בא לעשות צעד נוסף למענם", אמר גפני.
 
בתום הדיון בנושא אישרו חברי הכנסת את הצעת החוק לקריאה ראשונה.