יום שני כ"ב בשבט תשפ"ב 24/01/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

"חוק ההקפאה" לא יועלה להצבעה בכנסת

לאחר מכבש לחצים כבד של לשכת רה"מ, ועדת השרים לענייני חקיקה דחתה היום ברוב של 8 מתנגדים מול 5 תומכים את "חוק ההקפאה" של ח"כ שאמה ואריאל, לפיו כל הקפאת בנייה ביו"ש תהיה טעונה אישור של מליאת הכנסת. ההצעה הייתה עלולה להביך את נתניהו בביקורו בוושינגטון

יוסי בלוך, כ"ב בתמוז תש"ע - 04/07/2010 19:32
יכול לנסוע לוושינגטון. אבן נגולה אחר הצהרים (א') מליבו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לאחר שוועדת השרים לענייני חקיקה דחתה ברוב של שמונה מתנגדים מול חמישה תומכים את "חוק ההקפאה" שהגיש הבוקר ח"כ כרמל שאמה מהליכוד. הדחייה של הצעת החוק מגיעה בסיומו של יום מתוח בו הפעילה לשכת ראש הממשלה מכבש לחצים על חברי ועדת החקיקה שלא לאשר את החוק.

בין המתנגדים להצעת החוק היה השר בני בגין – הסמן הימני בקרב שרי פורום השביעייה. יחד איתו הצביעו נגד גדעון סער, יעקב נאמן, מיכאל איתן, דן מרידור, יוסי פלד, שלום שמחון ויצחק (בוז'י) הרצוג.

לעומתם, תמכו בהצעת החוק השרים גלעד ארדן ויולי אדלשטיין מהליכוד, דניאל הרשקוביץ מהבית היהודי, ויעקב מרגי ומשולם נהרי מש"ס.

החוק אותו הציעו ח"כ שאמה מהליכוד וח"כ אורי אריאל מהאיחוד הלאומי, נועד לחשק את ראש הממשלה טרם צאתו לוושינגטון, כדי שלא יוכל להיענות ללחציו של אובמה להאריך את ההקפאה ביו"ש - ללא הגבלת זמן. כעת עם נפילתו של החוק, נראה שרבים הסיכויים שנתניהו ייאלץ להיכנע לתכתיבים של הנשיא האמריקני התקיף.

לאחר נפילת החוק אמר ח"כ שאמה: "בחודש ספטמבר הקרוב ממשלת ישראל עוד תתגעגע להצעת החוק הזו. נשגב מבינתי להבין את ההגיון של המתנגדים".