יום שני כ"ב בשבט תשפ"ב 24/01/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

"נתניהו יתקבל בבית הלבן בחום ובידידותיות"

גורמים אמריקנים מסרו לעיתון 'הארץ' כי בשונה מהפעמיים הקודמות, בביקרוו של רה"מ נתניהו בוושינגטון בשבוע הבא, צפוי הנשיא אובמה לקבל את פניו בחום רב ולהפגין ידידותיות כלפי נתניהו וישראל. אמש קרא נתניהו לפלסטינים להתקדם לשיחות הישירות

יוסי בלוך, כ' בתמוז תש"ע - 02/07/2010 11:27
והפעם - ביקור ידידותי? ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ייצא ביום שני לוושינגטון לביקור מדיני במהלכו ייפגש עם בבית הלבן עם נשיא ארה"ב, ברק אובמה. גורמים אמריקנים דיווחו לעיתון 'הארץ' כי בשונה מהביקורים הקודמים, הפעם, צפוי אובמה לנהוג כבוד באורחו ולהפגין חום וידידותיות כלפי נתניהו וישראל.

אמש השתתף נתניהו באירוע לרגל יום העצמאות האמריקני בבית שגריר ארה"ב בישראל, ג'יימס קגינגהם, שבהרצליה.

נתניהו בירך את הנשיא אובמה על חתימתו על צו של הקונגרס המטיל סנקציות חריפות על איראן וקרא לפלסטינים להתקדם לשיחות ישירות עם ישראל. נתניהו נמנע מלדבר על המחלוקות בין ירושלים לוושינגטון.   

"בזבזנו מספיק זמן ב-15 החודשים האחרונים", אמר נתניהו, "אני קורא ליו"ר הרשות הפלסטינית להיפגש איתי בהקדם ולקדם את תהליך השלום. אני מוכן להיפגש בכל מקום. אם אבו מאזן רוצה להראות לציבור בישראל שהוא מעוניין בשלום, עליו להתחיל בשיחות ישירות".

לפי הצפוי, פגישתו של נתניהו בוושינגטון תתקיים באווירה ידידותית ביותר. נתניהו צפוי להגיע לבית הלבן ביום ג' בשעה 11 בבוקר לפגישה עם הנשיא האמריקני בארבע עיניים. לאחר מכן יקיימו השניים מסיבת עיתונאים משותפת שתארך כמחציתה השעה. בהמשך יארח אובמה את המשלחת הישראלית לארוחת ערב חגיגית בבית הלבן.

בהמשך צפוי נתניהו להיפגש גם עם סגן הנשיא, ג'ו ביידן, ועם שר ההגנה, רוברט גייטס. ביום ד' יטוס נתניהו לניו יורק שם ימסור סדרת ראיונות לתקשורת האמריקנית וייפגש עם מנהיגים מהקהילה היהודית. ביום ה' יישא נתניהו נאום בפני חברי המועצה ליחסי חוץ בניו יורק.