יום שני כ"ב בשבט תשפ"ב 24/01/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

טורקיה: "עדיין מצפים להתנצלות ישראלית"

טורקיה מתעקשת: הפגישה אמש בין שר החוץ הטורקי דבואטלו לשר התמ"ת בן אליעזר - הייתה יוזמה של ישראל. דובר משרד החוץ הטורקי: "טורקיה הבהירה לישראל את דרישותיה להתנצלות ולמתן פיצויים לנפגעי המשט". גם שרי הממשלה הטורקית לא עודכנו על המפגש

יוסי בלוך, י"ט בתמוז תש"ע - 01/07/2010 17:28
ישראל היא היוזמת של הפגישה שהתקיימה אמש בין שר התמ"ת בנימין בן אליעזר, לשר החוץ הטורקי, אחמט דבואטלו, כך טוענים מקורות באנקרה. יועץ בכיר לנשיא טורקיה אמר בראיון לתקשורת הערבית כי מטרת הפגישה הייתה להציג בפני ישראל את הדרישות אותן היא צריכה למלא כדי להשיב את היחסים עם אנקרה למסלולם. "כעת הכדור נמצא במגרש של ישראל ועליה למלא אחר הדרישות שלנו", אמר היועץ.

דובר מטעם משרד החוץ הטורקי הוסיף גם הוא כי הפגישה של שני הבכירים, היא פרי יוזמתה של ישראל. הדובר הוסיף כי "טורקיה הודיעה לישראל כי היא מצפה להתנצל באופן רשמי בפניה, להגיש פיצויים למשפחות הרוגי המשט, להסיר את המצור על רצועת עזה ולהסכים לוועדת חקירה בינלאומית".

לפי הדיווחים הפגישה החשאית בין האישים ארכה שעתיים וצי ובה הועלו יוזמות באשר לאפשרות לשקם את היחסים שנפגעו בין המדינות.

העיתון הטורקי "הורייט" דיווח הבוקר (ה') כי העילה למפגש היא לחץ כבד שהפעיל נשיא ארה"ב אובמה, על הטורקים לשפר את יחסם לישראל. בשבוע שעבר נועד אובמה עם ראש ממשלת טורקיה ארדואן בפגישה מתוחה בה לחץ אובמה על ארדואן למתן את התבטאויותיו וכן נזף בו על הצבעת טורקיה במועצת הביטחון נגד הטלת סנקציות על איראן.

כזכור, אמש דווח כי הפגישה החשאית נערכה בלא ידיעת שר החוץ, אביגדור ליברמן, דבר שהוביל לקרע ביחסים בינו לראש הממשלה נתניהו. הבוקר דווח בעיתונות הטורקית, כי פגישתם של בן אליעזר ודאבוטלו הייתה גם ללא ידעתם של שרי ממשלת טורקיה.
 1. 1. סוף הקרירה של ביבי אם יתנצל.
  נינה 01/07/2010 19:56
  אין לך זכות למכור את הכבוד שלנו ביבי. גם היום, לא תאמין, לכבוד יש ערך.זה מה שנותן כוח לעם.