יום ראשון י"ז בסיון תשפ"ד 23/06/2024
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

השגריר בוושינגטון: "איראן עשויה לפתוח בגל טרור במזרח התיכון"

שגריר ישראל בארה"ב, מייקל אורן, מתריע כי בתגובה להטלת הסנקציות נגדה, עשויה איראן לפתוח בגל טרור במזרח התיכון. "הדרך הטובה ביותר להסיט את תשומת הלב מהסנקציות היא להתחיל עוד מלחמה במזרח התיכון". לקראת ביקור נתניהו בוושינגטון: "יהיה ביקור ידידותי"

יוסי בלוך, י"ח בתמוז תש"ע - 30/06/2010 12:26
"איראן עשויה לפתוח בגל טרור חדש במזרח התיכון בתגובה לסנקציות שהופעלו נגדה לאחרונה", כך מזהיר אתמול (שלישי), שגריר ישראל בוושינגטון, מייקל אורן. בראיון לאתר של כתב העת האמריקני "פוריין פוליסי" אורן הסביר: "איזו דרך טובה יותר להסיט את תשומת הלב ממשטר הסנקציות מאשר להתחיל עוד מלחמה במזרח התיכון?".

לדברי השגריר, הסנקציות שהוטלו יכולות להוביל את איראן לבחור באופציה של חזרה לשולחן הדיונים עם המערב, או לחילופין, להשתמש בזרועותיה האחרות – חמאס וחיזבאללה, כדי לתקוף את ישראל ואולי אף מדינות נוספות. לדברי אורן, איראן עשויה לבחור באופציה השנייה.

אורן התריע כי אסור לקהילה הבינלאומית להירתע מלאכוף את הסנקציות נגד איראן. "הצעד הבא הוא לא ליפול לתוך המלכודת הזאת". לדבריו, הטלת הסנקציות מהווה מבחן לשני הצדדים מי מחזיק מעמד יותר זמן – איראן או הקהילה הבינלאומית.

בראיון הודה אורן כי ישראל מצטרפת להערכה האמריקנית שהשמיע השבוע ראש ה-CIA , לאון פנטה, כי בתוך שנתיים תחזיק איראן בשתי פצצות אטום. לדברי אורן ישראל מסתייגת מההערכה האמריקנית באשר לעיתוי ולדבריו, ישראל סבורה כי איראן כבר קיבלה החלטה על הרכבת ראש נפץ גרעיני.

על רקע ביקורו הצפוי של ראש הממשלה בנימין נתניהו, בוושינגטון בשבוע הבא, נשאל אורן על היחסים שבין ירושלים לוושינגטון. אורן ענה כי חלק ממטרת הביקור היא להפגין את הידידות שבין שני הממשלים. "יהיה מרכיב ציבורי גדול למסע שיסיר כל תפישה של השפלה", אמר אורן והוסיף בחיוך, כי "הפעם יהיו גם הרבה צלמים".

בתחילת השבוע פורסמו דברים שאמר אורן בתדרוך לדיפלומטים במשרד החוץ, ולפיהם היחסים בין שתי המדינות נמצאיםבמצב של "שבר טקטוני – בו היבשות נפרדות זו מזו". אורן הגיב על הידיעה ואמר כי ישראל מכירה בעובדה שיש שינוי בגישה האמריקנית כלפיה, אולם אנו מקווים כי גישה זו תשתנה עם הזמן יותר לטובת ישראל. "ממשל אובמה הוא לא ממשל של סטטוס-קוו. הוא נכנס עם מדיניות של שינוי. הוא לא הולך לכיוון של נטישה. זהו שינוי, והתפקיד שלנו הוא להבין לאן השינוי הולך ולהתאים עצמנו אליו", אמר אורן.