יום שלישי י"א בתשרי תשפ"ד 26/09/2023
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

תקנה חדשה: זכות קדימה במעבר חצייה גם לרוכבי אופניים

שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ הגיש היום (ד') לאישור ועדת הכלכלה של הכנסת, תקנה חדשה המחייבת את הנהגים לתת זכות קדימה במעבר חצייה גם לרוכבי אופניים

יוסי בלוך, ד' בתמוז תש"ע - 16/06/2010 17:14
בקרוב: זכות קדימה במעבר חצייה גם לרוכבי אופניים. שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ הגיש היום (יום רביעי) לאישור ועדת הכלכלה של הכנסת תקנה חדשה המחייבת את הנהגים לתת זכות קדימה במעבר חצייה גם לרוכבי אופניים. כיום חלה חובה על הנהגים לתת זכות קדימה במעבר חצייה רק להולכי רגל.

על פי התקנות כיום חלה חובה על נהג רכב המתקרב למעבר חצייה "לאפשר להולך רגל להשלים את חציית הכביש בבטחה ואם יש צורך אף לעצור את רכבו לפני המעבר". מעתה, לפי התקנה החדשה שאושרה על ידי השר כץ יחויבו הנהגים לתת זכות קדימה במעבר חצייה גם לרוכבי אופניים החוצים את הכביש.

יצויין כי תקנות התעבורה מחייבות את רוכב האופניים לרכב קרוב ככל שניתן לשפתו הימנית של הכביש. חל איסור על רוכב האופניים לרכב על מדרכה או בדרכים המיועדות להולכי רגל בלבד. בנוסף לכך מותר לרוכבי אופניים לרכב בשבילים מיוחדים לאופניים שסומנו בתמרור מיוחד. 

משרד התחבורה השלים לפני מספר שנים קובץ תקנות מיוחד להקמת מסלולים לרוכבי אופניים. הקובץ הופץ בין כל הרשויות בארץ במטרה לעודד רשויות מקומיות להקים בתחומם מסלולים מיוחדים לרוכבי אופניים.

במשרד התחבורה מזכירים לנהגים, כי הקנס על אי מתן זכות קדימה להולך רגל במעבר חצייה עומד כיום על 500 שקלים, בתוספת ארבע נקודות חובה.
 1. 1. יוהרה ושחצנות
  פלג-ליאון - ירושלים 21/06/2010 15:11
  בס"ד

  טפשות ויהירות מאין כמותה

  מה שעושה כבוד השר הוא להאיר את הפנס

  הקל ביותר למצוא את הנהג במקום לפתור בעיות הוא ממציא
  אותן;
  העלאת רף אחריות-הקפידה כלפי הנהגים פשוט בלתי
  מובנת ובלתי אחראית.

  נכון לרוכבי השניים קיימת זכות שימוש בכביש
  ודווקא בהיותם קטנים וזריזים עושה אותם
  ומעמידם בסכנה גבוהה
  המחייבם באחריות לעצמם בשימוש בדרך
  פי כמה מהנהג המוגן,
  כאשר מידי פעם ובנהוגו ברכב איירונסייד רכב-שטח,
  משאית נעמד הוא מופתע בפני רוכבי השניים
  העוקפים אותו בצומת מימי ישר בעוד כוונתו ימינה
  כלעיתים בפגש זה תוצאותיו בל ישורנו
  יישמרנו הקדב"ה
  מכאן - סבורני חייבים העמיד כבוד השר על טעותו
  ולשכנעו חזור בו מצעדו
  דבר שבכל מקרה יכביד על מערכת אכיפת החוק.

  בשורות טובות