יום חמישי י"ז בכסלו תשפ"ד 30/11/2023
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

נתניהו: השופט טירקל יעמוד בראש ועדת החקירה

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודיע בישיבת שרי הליכוד כי שופט בית המשפט העליון בדימוס, יעקב טירקל, יכהן בראש ועדת החקירה לבדיקת אירועי המשט לעזה. נתניהו הביע תקווה כי תוך זמן קצר תגיע ישראל לסיכומים עם האמריקנים. ארה"ב מאוכזבת מהסחבת בהקמת הוועדה

יוסי בלוך, א' בתמוז תש"ע - 13/06/2010 12:05
 
טירקל יחקור את המשט. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודיע היום (א') בישיבת שרי הליכוד, השופט יעקב טירקל יעמוד בראש ועדת החקירה הממשלתית לאירועי המשט.  

נתניהו עדכן את השרים אודות שיחותיו עם הממשל האמריקני בנוגע להקמת הוועדה, זהות חבריה והסמכויות שיינתנו לה. נתניהו דיווח כי המגעים מול האמריקנים התנהלו אמש עד לשעת לילה מאוחרת וכי הוא מקווה שבתוך זמן קצר יתאפשר סיכום מול עם הממשל בעניין.

נתניהו דיבר גם בפתח ישיבת הממשלה הבוקר על הסגר הישראלי על הרצועה, לדבריו, ישראל אינה המדינה היחידה שמעוניינת במצב זה: "יש עוד גורמים מודאגים באזור - חוץ מישראל. מדובר בדאגה אמיתית מהרפובליקה האיסלאמית, אם אפשר לקרוא לאיראן 'רפובליקה'. כמו כן, יש גורמים באירופה ובמזרח התיכון שמתנגדים לנמל ימי בעזה".

נתניהו הוסיף, "עוד לפני המשט לעזה, קיימנו דיונים בפורומים שונים, על המשך מדיניותנו בעזה", אמר. "הדיונים נמשכו גם בשבוע שעבר. המדיניות שלנו ברורה. יש למנוע כניסת נשק ואמצעים תומכי לחימה לעזה, לאפשר הכנסת סיוע הומניטרי אזרחי. הדיונים הללו יימשכו", הדגיש נתניהו.

לאחר ישיבת הממשלה, קרא שר הרווחה, יצחק (בוז'י) הרצוג לזרז את הקמת ועדת החקירה: "אנחנו צריכים לפעול נכון עם שותפינו בזירה הבינלאומית, להשתחרר מתחושת התדמית של המצור על ישראל, הנושא הזה בעצם יעלה במפגש שרי החוץ של האיחוד האירופי. אין לי הסבר למה העניין מתעכב בארץ, לא ישבתי בשביעייה. הצעתי היא להסיק מסקנות מתבקשות, לפעול ולהוריד את הנושא מהשולחן".

אמש פורסם, כי גורמים אמריקנים הביעו מורת רוח מהתמשכותו של הליך הקמת ועדת החקירה, דבר שלדברי אותם גורמים פועל לרעת ישראל ו"דוחק את ארה"ב לפינה".