יום שני כ"ב באייר תשפ"ב 23/05/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

פשרה בריטית: הקלה במצור על עזה תקל הלחץ הבינלאומי

העיתון הבריטי דיילי טלגרף, מפרסם הבוקר כי ממשלת בריטניה מובילה הצעת פשרה לפיה תקל ישראל את תנאי המצור מעל רצועת עזה ובתמורה לכך יוקל הלחץ הבינלאומי על הקמת ועדת חקירה בינלאומית ותחת זאת יסתפקו במערב ובארה"ב בוועדת בדיקה ישראלית עם נוכחות בינלאומית

יוסי בלוך, כ"ז בסיון תש"ע - 09/06/2010 09:11
התקפלות ישראלית תמורת התקפלות בינלאומית. ממשלת ישראל צפויה להסכים להקלת הסגר על רצועת עזה בתמורה להכרה בינלאומית בוועדת הבדיקה הפנימית לבדיקת אירועי המשט, כך מדווח הבוקר העיתון הבריטי, דיילי טלגרף.

לפי הדיווח ממשלת בריטניה מובילה את הצעת הפשרה ולפיה ישראל תסכים להקלה על מעבר סחורות שונות ובהן חומרי בנין שכניסתם לרצועה נאסרה מאז מבצע 'עופרת יצוקה'.

בירושלים הכחישו כי קיים קשר ישיר בין ההקלות על הסגר לרצועת עזה לבין הנכונות הבינלאומית שלא לתמוך בוועדת חקירה של האו"ם כפי שניסה להוביל מזכ"ל האו"ם, באן קי מון – רעיון שמהווה סיוט גדול להנהגה המדינית מחשש כמעט וודאי לגולדסטון 2. אמש (ג') אמר שר החוץ הבריטי כי גם "חקירה פנימית עם נוכחות בינלאומית" תוכר במקומה של וועדת חקירה של האו"ם.

לשכת רה"מ טרם הודיעה על הרכב הוועדה ועל המנדט שלה, זאת עקב ניסיונות התיאום עם האמריקנים, שטרם הגיעו לידי הסכמה של אנשי הבית הלבן. הבוקר ידון פורום השביעייה פעם נוספת בדברים וצפויה להתקבל החלטה בנושא.  

אמש אמר דובר מחלקת המדינה האמריקני, פיליפ קרואולי, כי "השתתפות בינלאומית בחקירת הדברים האלה תהיה חשובה לאמינות שכולם רוצים לראות, כדי שנוכל להבין במלואו מה קרה בשבוע שעבר. אנו מדברים עם ישראל ועם אחרים על אופי ההשתתפות הבינלאומית בחקירה. אנו חולקים רעיונות שונים לגבי איך להשיג את זה בדרך הטובה ביותר. והשיחות האלה ממשיכות".

ככל הנראה, הוועדה שמבקש נתניהו להקים תהיה מורכבת רק ממשפטנים בכירים ומומחים למשפט הבינלאומי, אולם ללא נוכחות של שופט. בנוסף, על פי כוונת נתניהו, לא יהיו בידי חברי הוועדה סמכויות כלשהן והדו"ח שיוגש מטעמם לא יחייב איש.

בנוסף, על פי הכוונה של אנשי משרד רה"מ, חיילי צה"ל לא ייחקרו בוועדה – למעט הרמטכ"ל שיזומן למתן עדות, הוועדה תוכל להסתמך על הבדיקה של וועדת הבדיקה הפנימית שהקים הרמטכ"ל בצה"ל בראשות האלוף איילנד. מנגד, שרי השביעייה וראש הממשלה יעידו בפני הוועדה ויסקרו את דרך קבלת ההחלטות ואת העמדה המדינית של ישראל סביב המצור בעזה.