יום רביעי כ' באב תשפ"ב 17/08/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

מחדל: אל ג'זירה מעל חיל הים

'טוג' חושף שערורייה בטחונית: צוותי אלג'זירה התמקמו כבר אתמול מעל בסיס חיל הים באשדוד ותיעדו את הליכי הפעילות המבצעית, ללא כל צורך בהחדרת מרגלים. תיעוד בלעדי: אילו הממצאים שנפלו בידי הרשת הערבית

יחיאל בראון ואיתן פריד, י"ח בסיון תש"ע - 31/05/2010 11:21

לא למדו לקח: ללא כל הפרעה, ולמרות הנזק הקשה ממנו סבלו צה"ל ומדינת ישראל מהתקשורת העויינת במלחמת לבנון השניה, עמדו אתמול  צוותי הרשת הערבית אל-ג'זירה מעל בסיס חיל הים באשדוד, בעמדת תצפית שאפשרה תשקיף על כל הליכי הפעולה הצה"ליים, ותיעדו את כל המתרחש. מבירור שערך כתבנו במקום עולה, כי אף גורם לא טרח לגשת אל הצוות המצלם ולפחות לשאול אותו למטרתו.

במהלך כל יום האתמול התמקם צוות התקשורת של הרשת הערבית בנקודת תצפית מעל בסיס חיל הים באשדוד, צילם ותיעד את כל פעולות הקומנדו: אוניות חיל הים נכנסו ויצאו, התמונות קלטו את מנופי הענק שהעמיסו תחמושת וציוד, ותיעדו את הכמויות, את אופן הפעולה, אמצעי הזהירות שננקטים ואת אימוני כלי השייט במים. חיל הים התכונן למבצע צבאי, ובנקודת התצפת הטובה ביותר עמד צוות הצילום של מדינת אוייב והנציח הכל.

לשם הבהרה, צילם כתב 'טוג' את אותם הממצאים, שאת חלקם צנזרנו בעצמנו, והחלק הבלתי מצונזר נמצא כאן, וגם הוא - כולל תמונות שצה"ל אף פעם לא היה מנפק לתקשורת, בוודאי שלא לצד האוייב, גם בעיתות תקשורת מודרנית.  בתמונות ניתן לראות בבירור את הלוחמים, את בסיס חיל הים, את התנועה ואת העמסת הציוד.

התמונות צולמו במצלמה מקצועית פחות מזו של הצלמים הערביים, רק כדי להמחיש את גודל האסון, במידע המודיעיני המפורט שכעת כבר נמצא בידי אוייב, ללא שטרח אפילו לסכן לשם כך מרגלים.

יחיאל בראון
 [צלם]

יחיאל בראון
 [צלם]

יחיאל בראון
[צלם]

יחיאל בראון
 [צלם]

יחיאל בראון
 [צלם]

יחיאל בראון
 [צלם]

יחיאל בראון
 [צלם]

יחיאל בראון
 [צלם]

יחיאל בראון
 [צלם]

יחיאל בראון
 [צלם]

יחיאל בראון
 [צלם]

 1. 5. מדינה שמאלנית טפשה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ישראלי מפוכח 31/05/2010 20:16
  במקום להפגיז את אוניות הטרור על נוסעיהן איך שהם נכנסים לשטח שאסרו עליהם להיכנס, במקום זה מעדיפים צמד הפחדנים ביביברק לשלוח תוך סיכון את חיילנו העיקר שהטרוריסטים [שנכנסו ביודעין ובהתרסה למקום שאסור]לא יפגעו !!!!!!!!!!!!!! כך נראה מדינה שראש הממשלה שלה מוג-לב שרועד פחד מוות מכלי התקשורת ובתי המשפט השמאלנים הקיצוניים !!!!!!!!!!!!!!
 2. 4. תיקון שגיאת הקלדה
  ישראל 31/05/2010 13:53
  "מבירור שערך כתבנו במקון עולה".
  לתקן את המילה "מקום".
 3. 3. הכתבים הערבים בארץ נעים בחופשיות ומהווים מרגלים בפועל
  אייל 31/05/2010 13:15
  זו לא פעם ראשונה שכתבים ערבים מעבירים דיווחים שפוגעים בבטחון.
 4. 2. צודק
  כהן 31/05/2010 12:58
  משה צודק , ומדוע אתם לא עונים ? כבר אתמול הייתם צריכים מידית לדווח לכוחות הביטחון !!!
 5. 1. איפה הייתם אתמול? [לל"ת]
  משה 31/05/2010 11:31