יום ראשון ט' בתשרי תשפ"ד 24/09/2023
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

רכישת תוספי דלק 'העבירה טסט'

כלי הרכב במכון הרישוי נפסלו בבדיקת זיהום האוויר ועברו אותה מיד לאחר שרכשו במקום תוסף דלק. משרד התחבורה סגר את המכון, ובית המשפט המחוזי דחה את העתירה כנגד. וחייב ב50 אלף ₪ קנס

איתן פריד, י"ז בסיון תש"ע - 30/05/2010 10:31

בית משפט המחוזי בתל אביב דחה את עתירת בעלי מכון הרישוי לרכב "המרכז" בנס ציונה כנגד החלטת משרד התחבורה לסגור את מכון הרישוי בשל ליקויים חמורים שהתגלו בתפקוד המכון.


שופטת בית המשפט המחוזי הורתה על סגירת מכון הרישוי וחייבה את בעלי המכון לשלם למשרד התחבורה סך של 50 אלף שקל עבור הוצאות המשפט.


משרד התחבורה החליט על סגירת מכון "המרכז" לשבעה ימים לאחר שהתברר בביקורות של בוחני אגף הרכב כי המכון מוכר תוספי דלק לכלי רכב שנכשלו במבחן הרישוי השנתי בשל בעיות זיהום אוויר.


נוהלי משרד התחבורה אוסרים על מכירת תוספים לדלק במכון המבצע בדיקות זיהום אוויר לכלי רכב, במטרה למנוע אפשרות של פסילת כלי רכב במבחן הרישוי כדי שבעלי הרכב ירכשו אצלם את התוסף.


מהביקורת עולה כי כלי רכב שנכשלו במבחן הרישוי ("טסט") עברו אותו בחלוף דקות ספורות בלבד לאחר רכישת תוסף דלק. יצויין כי בעלי המכון מכרו את התוסף במחיר מופקע של 100 שקלים בעוד שבמקום אחר עלה אותו תוסף 14 שקל בלבד.


שופטת בית המשפט המחוזי, מתחה ביקורת על המכון שטען כי אינו מוכר את התוספים וכי הגוף שמכר אותם הינו חברה חדשה שהוקמה מספר חודשים קודם לכן. "מכירת התוספים לבעלי הרכב שהגיעו למכון התקיימה כפעילות מערכתית מונחית מלמעלה אשר פעלה "כמכונה משומנת..."


"על פי נסיונו המקצועי של משרד התחבורה, תוסף דלק אינו בהכרח הפתרון המומלץ לבעיית זיהום האוויר מרכב ובכל מקרה פעולתו הינה רק בחלוף נסיעה של כמה עשרות קילומטרים. עניין זה מעלה חשש כבד באשר לתום ליבה של העותרת, בפרט כאשר בחלוף דקות ספורות בלבד מרכישת התוסף נערך לרכב מבחן רישוי נוסף והפעם תוצאתו היתה שונה" הוסיפה השופטת.

 


השופטת ציינה כי "הלקוחות שהתלוננו רכשו כולם את התוספים אצל העותרת עצמה מכאן הגוף שפסל את הרכב הוא הגוף שמכר את התוספים. כראייה, הוצגו לעותרת במהלך שימוע שנערך לה על ידי משרד התחבורה קבלות הנושאות את השם "מכון המרכז נס ציונה", דבר הסותר את טענתה כי המכון אינו מוכר תוספים" כתבה השופטת קובו.