יום רביעי י' בתשרי תשפ"ג 05/10/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

משרד הבטחון מתעמר בקשישים?

קשישים שאינם מסוגלים להגיע לנקודות הלפת ערכות המגן, קבלו הודעה על כך שיחויבו בתשלום עבור השירות. סגנית השר לענייני גמלאים למשרד הבטחון: "הייתכן שהקשישים ייאלצו לשלם על המגבלות הפיזיות שלהם?"

איתן פריד, י"ג בסיון תש"ע - 26/05/2010 17:30

בשבועות האחרונים התקבלו פניות במוקד הפניות הארצי של המשרד לענייני גמלאים על כך שקשישים רבים לא יכולים לגשת לסניף הדואר כדי לקבל את מסכת המגן ונאלצים להזמין שליח בתשלום לביתם.

סגנית השר לענייני גמלאים, ד"ר ל. נס, פנתה לשם כך בזמן הרלוונטי - שבוע תרגיל ההיערכות הגדול בעורף - לסגן שר הביטחון, מתן וילנאי, וציינה כי "המשרד לענייני גמלאים פועל לקידום ענייניהם ולשמירת זכויותיהם של ציבור האזרחים הותיקים בישראל. בימים של סכנה וחירום, חובתנו היא לדאוג לצרכיהם של האזרחים הותיקים, ולכן עלינו לוודא מראש כי אנו ערוכים לצרכים המיוחדים שלהם. לא ייתכן כי קשישים, שלא יכולים להגיע פיזית לסניפי הדואר, ייאלצו לשלם על הבאת המסכות לבתיהם. אני קוראת לך להתערב בנושא".

מהמשרד לענייני גמלאים נמסר כי "בימים אלה נערך תרגיל העורף הלאומי 'נקודת מפנה 4', מה שממחיש לנו עוד יותר עד כמה חיוני לספק ערכות מגן לכלל  אוכלוסיית הקשישים בישראל".

בינתיים, על האזרחים הוותיקים להמשיך לשלם, עד שמשרד הבטחון יחליט אחרת. לטיפולכם, השרים, הסגנים והעוזרים לכל ענייני הגמלאים.