יום רביעי י' בתשרי תשפ"ג 05/10/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

התלמידים בישראל מתגוננים - עד המבחן

כל מוסדות החינוך היו אמורים היום להשתתף בתרגיל העורף "נקודת מפנה 4" ולבחון התנ הגות בשעת חירום. למרות זאת, בשל בחינות מיצ"ב ובחינות בגרות 600 בתי ספר קבלו פטור מן ההשתתפות. זה חכם? משרד החינוך מתגונן

איתן פריד, י"ג בסיון תש"ע - 26/05/2010 09:37

היום ( ד'), בשעה 11:00, תשמע צפירה ארצית "עולה ויורדת" שתורה לכל אוכלוסיית מדינת ישראל ובתוכה תלמידי מערכת החינוך להיכנס למרחב מוגן שנבחר מראש לכל כיתה לאחר כ - 10 דקות יש לבצע שיפור מיגון למקלט/מרחב מוגן תקני, לשהות בו מספר דקות ולאחר מכן להמשיך בפעילות.

כל תלמידי מערכת החינוך אמורים היו להשתתף בתרגיל הארצי הנערך באופן חד-שנתי, אך למרבה הפלא - מבחני מיצ"ב ובגרות שנקבעו להיום, ימנעו מאלפי תלמידים את ההשתתפות בו.

במענה על התמיהה הציבורית שהתעוררה על כך, הפיץ אתמול (ג') משרד החינוך הודעת התנצלות עכל כך שמונע מן התלמידים את ההשתתפות בתרגיל שנועד לכל אזרחי ישראל. בהודעה שפורסמה נכתב, כי המבחנים נקבעו כבר לפני שנה, ואי לכך, לא ניתן לדחותם.

מי שנותר להרתעם על כך ביותר, אילו כמובן, התלמידים, ש'ייאלצו' להמשיך לכתוב את מבחנם כרגיל, ולא יקבלו את ההפוגה השנתית בדבר תרגול מתחת לכסאות ויציאה מן השגרה הלימודית.