יום שלישי כ' באייר תשפ"ד 28/05/2024
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

ראש עיריית עכו התריע כבר לפני 3 שנים

למרות דברי המשרד להגנת הסביבה אודות עמידה בתקני הסביבה, כיבכול, של מפעל חוד מתכות, בו פרצה שריפת הענק, חושף הבוקר ראש עיריית עכו את העובדה כי כבר לפני 3 שנים התריע בפני השר להגנת הסביבה אודות המפגעים שבמפעל. "לא ברור לנו מהיכן הנתונים אודות המפגע", הושב לו אז

איתן פריד, י' בסיון תש"ע - 23/05/2010 07:56

הכתובת היתה על הקיר: בעוד צוותי כיבוי מתוגברים פועלים עדיין במתחם השריפה הגדולה שפרצה אתמול (שבת) במפעל חוד מתכות שבאיזור התעשייה בדרום עכו, חושף הבוקר (א') ראש העירייה את העובדה, כי כבר לפני שלוש שנים פנה בתלונה למשרד להגנת הסביבה, אודות מפגעים סביבתיים - זיהומיים, אותם מהווה המפעל למתכות, אך אז השיבו לו כי אין בדבריו ולו כלום.

במכתב ששלח ראש העיר, מר שמעון לנקרי בתאריך 30 במאי 2007 לשר להגנת הסביבה דאז, מר שמעון עזרא כתב ראש העיר: "מדו"ח הפליטות של אגף איכות האוויר 2006 אשר הוציא משרדך עלה, כי מפעל חוד פלדה עומד בראש הטבלה כמפעל המזהם ביותר באזור מגורים, עם פליטות של 960 אחוז מעל לתקן בדיאוקסינים, חומרים רעילים ומסרטנים". ראש העיר המשיך במכתבו לשר עזרא, וקרא לו לבצע את דרישתו, שנשלחה יחד עם ראשי הערים בסביבת עכו (חיים צורי, ראש עיריית קרית מוצקין, ד"ר רפי ורטהיים, ראש עיריית קרית ביאליק ויהודה שביט, ראש המועצה האזורית מטה גשר) לבדיקות אכיפה קפדניות במפעל.

Flash 90
צוות כיבוי האש בפעולה [צלם]

למרות הנתונים שהוצגו בפני השר, טענו אז במשרד כי אין בסיס לטענות ראש העיר. במכתב תשובה שנשלח מטעם השר עזרא הושב ללנקרי, כי "יותקנו במפעל מערכות נוספות שיטופלו באבק מהפעילות בחצר המפעל, וישפרו את הטיפול בפליטות הלא מוקדיות ממבנה ההתכה", בנוסף, המכתב משלל מכל יסוד את הטענות "לא ברור מהיכן הגיעו לידיך ידיעות על זיהום אוויר חמור בכפר מסריק, מידע זה אינו תואם את המידע שבידינו".

וכאן לנתון הקונרטי: "לאחרונה הצליח משרדנו לקבל התחייבות ממשרד התמ"ת  להשתתפות ביחד איתנו במימון הרי הפסולת משטח מפעלי הפלדה", טען השר, אך למרות זאת, ערימות הפסולת המדוברות הן אלו שהתלקחו אתמול, שלוש שנים אחרי, כשגם אז הגדיר אותן המשרד כ"מפגע זיהום אוויר באזור".

עיריית עכו תתכנס היום לישיבת חירום בנושא.