יום חמישי ד' בחשון תשפ"א 22/10/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

כל אחד קבל את שלו: לב, כבד, ריאות וכליה

ארבעה בני נוער קיבלו חיים חדשים הודות לתרומת איברים במרתון השתלות איברים שהתקיים במרכז שניידר לרפואת ילדים

איתן פריד, י"א בסיון תש"ע - 24/05/2010 22:14
אחד לב, שתי ריאה: 4 בני נוער קיבלו חיים חדשים הודות להשתלת איברים; לב, ריאות, כבד וכליה הושתלו בארבעה בני נוער במרתון ההשתלות שהתקיים בתוך יממה.  

גילם של המטופלים לא עלה על 16, וביניהם: ילד שסבל ממחלה בשריר הלב, בת 13 עם בעית יתר לחץ דם ריאתי, נערה בעלת אי ספיקת כבד, ונער שסבל מאי ספיקת כליות.

כל ההשתלות בוצעו מרכז שניידר לרפואת ילדים, שהינו בית החולים המבצע את מרביתם המוחלט של ניתוחי השתלות האיברים בילדים בישראל והוא בין בתי החולים הבודדים לילדים בעולם אשר ערוך לבצע מספר רב של השתלות איברים בילדים במקביל. מאז הקמתו בוצעו למעלה מ- 300 השתלות לב, ריאה, כבד וכליות בתינוקות, ילדים ובני נוער, באחוזי הצלחה הדומים למרכזים הרפואיים הטובים בעולם.