יום שישי י"ב בחשון תשפ"א 30/10/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

קיץ בכבישים - יותר שוטרי תנועה

שר התחבורה ישראל כץ, אישר תקציב מיוחד של שלושה מיליון ש"ח לתגבור מערך האכיפה של משטרת התנועה בחודשי הקיץ. השר כץ יקיים היום דיון מיוחד בלשכתו בעקבות מעורבותם הגוברת של רכב דו גלגלי בתאונות דרכים

אהרן שיין, ג' בסיון תש"ע - 16/05/2010 14:30
אכיפה מוגברת בקיץ. שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ אישר היום (יום ראשון) להעביר למשטרת התנועה הארצית (מתנ"א) תקציב מיוחד של שלושה מיליון שקלים לתגבור מערך האכיפה של המשטרה, בכבישים מסוכנים ובמוקדי התכנסות של צעירים.

בסיכום שנערך בין השר ישראל כץ, לשר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ, הוחלט להעביר למשטרת התנועה הארצית תקציב של שלושה מיליון שקלים לתגבור האכיפה בשלושת חודשי הקיץ המועדים לתאונות דרכים רבות. מדובר בחודשים יוני, יולי ואוגוסט, בהם נרשמת מידי שנה עלייה משמעותית במספר התאונות, בהשוואה לשאר חודשי השנה.

במסגרת תוכניתו של שר התחבורה יתוגברו שוטרי התנועה בחודשים אלה במוקדי סיכון ובכבישים אדומים ותורגש נוכחות מסיבית של שוטרים, במקומות התכנסות של תלמידים וצעירים, בכל שעות היממה.

תגבור מערך האכיפה של המשטרה יתבצע באמצעות תוספת משמרות של שוטרים שיגבירו את נוכחותם, באזורי הסיכון. כמו כן בכוונת המשטרה לתת דגש מיוחד לאכיפת עבירות תנועה של רכב דו גלגלי.

במקביל, בעקבות המעורבות הגוברת של רכב דו גלגלי בתאונות דרכים בתקופה האחרונה, יקיים היום השר כץ דיון מיוחד בלשכתו, בהשתתפות נציגי משרד התחבורה, הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים ונציגים של ארגוני הרכב הדו גלגלי בישראל. הדיון נועד לגבש תוכנית פעולה משותפת שתצמצם את מעורבותם של כלי רכב אלה בתאונות דרכים.

יצוין כי מתחילת השנה נהרגו בכבישי ישראל 23 רוכבי אופנוע, לעומת 8 בתקופה המקבילה אשתקד.