יום חמישי ד' בחשון תשפ"א 22/10/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

מאות מפגינים זורמים לאשקלון

עם צאת השבת מתארגנים אוטובוסים מירושלים ומבית שמש ליציאה למתחם בית החולים ברזילי באשקלון. המשטרה ערוכה בכוחות מתוגברים - 400 שוטרים פרושים מסביב לבית החולים. המשטרה מאיימת לנקוט ביד קשה ובמדיניות של "אפס סובלנות"

אהרן שיין, ב' בסיון תש"ע - 15/05/2010 23:17
דריכות בדרום. המשטרה נערכת בכוחות מתוגברים סביב חדר המיון בבית החולים ברזילי באשקלון. מאות מפגינים עושים את דרכם מירושלים ומבית שמש לאשקלון.

לאחר שמנכ"ל משרד ראש הממשלה, אייל גבאי, דחה את הפשרה שהציעו נאמני ביתו של הגרי"ש אלישיב שליט"א, בניסיון לפתור את המשבר סביב הקברים המצויים באדמת חדר המיון בבית החולים באשקלון, הוחלט בלשכת ראש הממשלה להתחיל מחר לפנות בוקר את העבודות לפינוי הקברים משטח חדר המיון למקום אחר.

בסיכום עם נציגים חרדים, המתינה המשטרה עד מוצאי השבת והערב שיגרה לאזור בית החולים 400 שוטרים עם ציוד לפיזור הפגנות, זאת מחשש למחאה חרדית המונית במקום. המשטרה אף מאיימת כי תנקוט במדיניות של "אפס סובלנות" כלפי המפגינים החרדים.

במהלך השבת שבתו באשקלון קבוצה של 40 חסידים שנערכה במקום במטרה לוודא שלא נעשה כל מחטף במקום והקברים יפונו בלא ידיעת העסקנים החרדים.

כאמור, המשטרה הודיעה כי מחר בבוקר יחלו העבודות לפינוי הקברים. כבר הערב יוצאים אוטובוסים מבית המדרש של סאטמר במאה שערים ומשכונת "נחלה ומנוחה" בבית שמש – האוטובוסים יוצאים לכיוון בית החולים באשקלון, אולם, המשטרה ערוכה במחסומים בדרכים לאשקלון ובכוונתה למנוע מהאוטובוסים להגיע ולמחות בשטח בית החולים.

עסקנים חוששים, כי המשטרה מספקת מידע מוטעה על עיתוי פינוי הקברים ובכוונתה להתחיל ולפנותם כבר הלילה ועקב כך הוחלט על יציאת המפגינים כבר הלילה.